22.03.2019

Tammsaare pargis saab nautida fotonäitust „Omad“

Tammsaare pargis saab vaadata fotonäitust „Omad“, mis on Eesti inimesi tutvustav portreedesari, kus on jäädvustatud kõigi meie väikeses riigis elavate erinevate rahvuste esindajad.

Tammsaare pargis eksponeeritud fotonäitus näitab, kui mitmekesine on ühe tillukese maa ja riigi rahvastik. Eestis elab ligi 200 rahvust ja lisaks sellele on meil ka väga omanäolised väikekultuurid - kihnu, ruhnu, mulgi, võro, hiiu, saare, viru, setu jpm.

“Meid on siin maalapil niivõrd vähe, seetõttu ei tohiks meil olla vastandumist “meie ja nemad” või “omad ja võõrad”,” selgitas näituse kuraator ja üks portreede autoritest Annika Haas. “Lihtsam ja parem on olla üksteisele omad, isegi kui me olemegi natuke erinevad. Fotodelt vaatavad vastu romad ehk rahvakeeli mustlased, vene vanausulised, moslemi kogukonna esindajad ja paljud teised”.

Näituse kuraator on Annika Haas, pildistasid Annela Samuel, Rait Tuulas, Birgit Püve, Jérémie Jung ja Annika Haas. Näituse kujundas Katri Haarde, teostas Digiprint. Projekt valmis Tallinna Kommunaalameti ja asutuse Kadrioru Park koostöös.

Uudise rubriigid: