04.12.2018

Tammsaare tee saab avaliku ja erasektori koostöös liiklusohutumaks

Tammsaare tee Rahumäe ja Järvevana tee vahelisele lõigule luuakse avaliku ja erasektori koostöös ohutust suurendav elektrooniline liikluslahendus.

Tallinna linna, OÜ Tammsaare Ärikeskus, AS Kesko Senukai Estonia ja Osaühing ESS KINNISVARA koostöös realiseeritav ohutust tagav elektroonilise liikluslahendus võimaldab avada taas vasakpöörde Tammsaare teel Tammsaare ärimaja ja K-Rauta suunas ning tagasipöörde sõitmiseks ESS Kinnisvara kinnistutele. Süsteem katab 1,1 km lõigu mõlemas suunas, arvestab liiklusvoogusid ning võimaldab dünaamilist kiirusrežiimide muutmist, mis on vajalik ohutuse tagamiseks.

Lõigule paigaldatakse 12 muutuvteabega elektroonilist liiklusmärki VSL (Variable Speed Limit), 6 fooripead, 5 portaali, luuakse toite- ja sideühendus Tallinna foorikeskusega ning koostatakse uued programmid foorisüsteemidele.

Ohutust tagava elektroonilise liikluslahenduse kogumaksumus on ligi 240 000 eurot, millest poole tasuvad solidaarselt OÜ Tammsaare Ärikeskus, AS Kesko Senukai Estonia ja Osaühing ESS KINNISVARA ning teise poole Tallinna linn.

Tegemist on hea näitega, kus eraettevõtjad panustavad liiklusohutusse ning teevad koostöös võimalikuks lahenduse loomise erakordselt kiiresti.

Töid teostavad vastavalt riigihangetele OÜ KIIRWARREN.KL ja AS Signaal TM. Tööde teostamise tähtaeg on 31. detsember.