14.02.2018

Täna algab Eesti-Iisraeli muusikafestival MustonenFest Tallinn-Tel Aviv 2018

Juba viiendat korda toimuv festival on pühendatud EV 100. sünnipäevale.

14.-28.02.2018 toimub 9 koostöökavaga 20 kontserti Tel Avivis, Jeruusalemmas, Haifas, Ashdodis ja mujal. Osaleb kuus orkestrit ja ansamblit Iisraelist, kes musitseerivad koos kammerkooriga Voces Musicales, tütarlastekooriga Ellerhein, Eesti klassikatähtede ja jazzsolistidega.

Festivali asutaja ning kunstiline juht on Andres Mustonen, kes dirigeerib kõiki orkestrikontserte. Kooridel on kavas ka vabaõhuesinemised vabariigi aastapäeva puhul. Festival on väga nähtav ja kuuldav meedias ning linnapildis.

Särava kavaga avakontsert toimub täna, 14. veebruaril Tel Avivi põhilises kontserdisaalis kunstimuuseumis, Andres Mustoneni juhatusel esinevad Iisraeli Kammerorkester ja kammerkoor Voces Musicales. Kontserdi alguses kõlab Jaan Räätsa kuulus Kontsert kammerorkestrile op 16; seejärel Bachi, Boccherini, Kancheli ja Charpentier’ teosed. Festivali kavas on suurejoonelised sümfooniakontserdid Iisraeli Sümfooniaorkestriga ning Jeruusalemma sümfooniaorkestriga (mõlema esituses kõlab Heino Elleri 1918. aastast pärinev sümfooniline poeem Koit), Bachi Johannese passiooni ettekanne barokkansambliga Barrocade ja palju muud.  Ellerheina ja kammerorkestri Israel Camerata kava tantsumuusikast läbi aegade lõpeb meeleoluka Süidiga eesti tantsulauludest ja Tuljakuga. Seda esitatakse ka täpselt Vabariigi aastapäeval. Ellerhein ja kvartett Kadri Voorand-Liisi Koikson- Jaak Sooäär-Paul Daniel teevad erilise kavaga kummarduse Veljo Tormisele.

Festivali toetavad Tallinna linn, Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Tel Avivi linnavalitsus ja erasponsorid.

Rohkem infot leiab festivali kodulehel www.tallinntlv.co.il