18.04.2018

Täna algab Invamess 2018

Neljapäeval, 19. aprillil, kell 12 algab Tallinna Puuetega Inimeste Koja korraldatav Invamess 2018. Messi kahel päeval saab palju teavet erinevate teenuste ja toodete kohta, mis aitavad parandada puuetega inimeste igapäevast toimetulekut.

Mess on avatud 19. aprillil kella 12-18ni ja 20. aprillil kell 10-15ni. Invamess toimub Tallinna Puuetega Inimeste Tegevuskeskuses, Endla 59.

Messil tutvustatakse erinevaid abivahendeid, meditsiinitooteid, rehabilitatsiooniteenuseid ja palju muud. Samuti on võimalus tutvuda mitmete puuetega inimeste organisatsioonide tegevusega ning osaleda infotundides ja saada nõustamist. Infotundide raames on võimalik teavet saada näiteks puuetega inimeste eluruumide kohandamise korralduse, igapäevaelu toetamise päeva- ja nädalahoiuteenusega, psüühikahäiretega inimeste igapäevase toimetuleku toetamise ning haridusvaldkonna muudatuste kohta. Arvutiklassis toimub lühikursus, kus õpetatakse e-posti tegemist, failide saatmist ning digiallkirjade andmist.

Mõlemal päeval on külastajatel võimalik saada nõustamist töövõime või puude raskusastme hindamise teemal. Kohal on Eesti Haigekassa nõustajad ning Õigusteenuste Büroo juristid. Messi esimesel päeval pakub Tallinna Suhkruhaigete Selts võimalust mõõta veresuhkrut ja vererõhku ning teisel päeval pakuvad sotsiaaltöötajad teavet puuetega inimestele suunatud toetustest ja teenustest Tallinnas. Eesti Töötukassa pakub individuaalnõustamist vähenenud töövõimega inimestele. Puhkehetkel ja messi muljete jagamiseks tuttavatega on võimalik külastada kohvikut.

Mess on kõigile tasuta! Messi ajakava ja täiendav info kodulehel http://tallinnakoda.ee/1,246 ja Facebookis.

Messi läbiviimist toetavad Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet, Hasartmängumaksu Nõukogu.