21.09.2017

Täna on festivali „Valgus kõnnib Kadriorus“ teine päev

20. ja 21. septembril toimub taas festival „Valgus kõnnib Kadriorus“. Õhtune programm on kõigile tasuta ja lisainfot leiab: www.kadriorupark.ee ja www.fb.com/kadriorupark

Neljapäeva, 21. septembri õhtul lisanduvad pargi juba vägevale valgusmängule üle 8000 küünla ja sajad tõrvikud. Üle terve pargi hakatakse küünlaid süütama tund enne päikseloojangut ja õhtuse kontserdi ajaks peaks park olema juba oma täies ilus. Teise päev rõhk on rohkem elaval tulel ja vaiksel kulgemisel pargis. Erinevatest pargi osadest võib leida huvitavaid küünaldest tehtud kujundeid ja mustreid ning kaunil õhtul on parki juhatavad ja ka koju suunavad teed küünaldega tähistatud. Õhtu programm algab kell 18.00 kui Luigetiigi ääre esitab oma moeloomingut MARI looja Marilin Sikkal. Aktsioon “PROMENADE” on inspireeritud pikkadest jalutuskäikudest linna-, ranna- ja pargipromenaadidel – ümbritsetuna kaunist loodusest, kõrgkultuurist, arhitektuurist ja aiakunstist. Pargipromenaadil saab näha juba varasemalt armsaks saanud mugavaid dresskleite, pükstükke, kittelkleite, kergeid peale visatavaid mantleid, aga ka säravaid siidiseid ja sillerdavaid kaunitare. Kell 19.30 astub Festivali lavale Kontserdiväljakul Mick Pedaja  ja Angeelia, kes on lubanud anda vähemalt sama müstiline kontserdi kui festival Valgus kõnnib. Kell 21.30 lõpetame 2017. aasta suvehooaja ja juhatame sisse Kadriorg 300 juubelipidustused suure ilutulestiku sõuga Pillapalu platsil.

Selleks, et festivali külalistel oleks ka selgem siht festivali ajal pargis olemas, siis riputatakse festivali kaardid Kadrioru pargi postidele ja seintele. Kaarti saab ka internetist näha ja endale välja printida Kadrioru Pargi kodulehelt alates 18. septembrist.
Lisaks paneme külastajatele südamele, et festivali alal on alkoholi tarbimine keelatud ja alkohol konfiskeeritakse turvafirma poolt, tegemist on sündmusega, mis on mõeldud tervele perele. Samuti on festival oma 11 aasta jooksul kasvanud hoogsalt ja sama on teinud ka külastajate arv. Kadrioru pargiga piirnevad tänavad on sellel õhtul autoga sõitmiseks avatud ainult kohalikele elanikele, kuna Kadriorus toimuvad samal ajal ka teedeehitus tööd, siis palume kõigil külalistel võimaluse korral tulla festivalile ühistranspordiga.

Seoses parkimiskorra muutusega festivali ajal Kadriorus ja heanaaberlike suhetega Tallinna Lauluväljakuga, saab taas eriti mugavalt parkida just Lauluväljaku Tiigi ja Mere parklas. Lauluväljakul korraldavad parkimist parkimiskorraldajad ja on väljas ka suunavad viidad. Parkimine on tasuline. Samuti on Lauluväljakult väga mugav Kadrioru parki jalutada ja juba teel nautida linnaloodust ning valguse mänge.