26.06.2017

Algas malevasuvi

Täna keskpäeval avati Raekoja platsil Eesti õpilasmaleva 2017. aasta malevasuvi. Malevasuve kuulutasid alanuks abilinnapea Eha Võrk ja SA Õpilasmalev juhataja Ott Väli.

Malevasuve avaüritus algas traditsiooniliselt malevlaste ja rühmajuhtide puhkpillimuusika saatel rongkäiguga läbi vanalinna Vabaduse väljakult Raekoja platsile. Avamistseremoonial anti uutele rühmakomandöridele tunnistused ning lauldi malevalaule.

Tänavu läheb Tallinnast malevarühmadesse ligi 1000 koolinoort. Neist umbes pooled Tallinna linnas toimuvatesse rühmadesse ja teine pool väljapoole Tallinna. Kui tavaliselt lähevad Tallinnast teele Sihtasutuse Õpilasmalev korraldatavad malevarühmad, siis seekord on avatseremooniale oodata ka teiste Harjumaa omavalitsuste malevarühmi*.

Sihtasutus Õpilasmalev koostöös MTÜ-ga Riigikaitse Rügement (Kaitseministeeriumi toel) töötas eelmisel aastal välja õpilasmaleva formaadiga sobituva riigikaitseõpetuse. Sel aastal on juba  kümnekonna  õpilasmaleva rühma malevlastel võimalus saada teadmisi Eesti riigikaitsest ning proovida ka metsaelu välilaagris.

Ka sel suvel pannakse kokku erinevatest Eesti piirkondadest pärit noored. Sihtasutuse Õpilasmalev ja Tartu Noorte Töömaleva ühisrühmad asuvad teele Põlvamaale Kosova külla ja Pärnumaale Koongasse.

Malevasuvi lõpeb 15.-17. augustil toimuva üleriigilise kokkutulekuga Toosikannul.