21.09.2020

Algasid Kopli kasepargi ehitustööd

Põhja-Tallinnas algasid 7,2 hektari suuruse Kopli kasepargi ehitustööd, millega luuakse parki rohkesti vaba aja veetmise võimalusi. Rajatakse keskväljak, mänguväljakud, vaba õhu spordilinnakud, skatepark ning koerte väljakud.

Kopli liinide vahetus läheduses, Kopli ja Maleva tänavatel vahel paikneva pargi kesksele alale rajatakse keskväljak, kuhu on võimalus paigaldada lava kontsertide ja teiste vabaõhu ürituste korraldamiseks. 

„Kopli kasepark on kindlasti üks Põhja-Tallinna pärlitest. Linnaosa kasvab ning nõudlus hea avaliku ruumi järele, kus meeldiv olla, tõuseb pidevalt,“ ütles linnaosa vanem Peeter Järvelaid. „Pargi keskväljaku ja teede äärde rajatakse tegevustaskud, mille atraktsioonide puhul me püüame tegutseda nii, et need sobiks vaba aja veetmiseks erinevatele vanuserühmadele.“

Pargi territooriumile rajatakse nii asfaltkattega kui ka sõelmetest kattega teed. Uued teed järgivad juba välja kujunenud liikumissuundi. Jalakäijate jaoks rajatakse ühendusteed Maleva ja Sepa tänavaga, seoses sellega ka kaks uut raudteeülekäigukohta. Maleva tänavale rajatakse ka täiendav ülekäigurada. Kopli kasepargi teedele paigaldatakse LED-valgustitega tänavavalgustus.

Linnaosa vanem toonitas, et paremaid võimalusi ootavad ka loomaomanikud. „Kopli kasepargi põhjaosasse rajatakse kaks aedadega piiratud koerte mänguväljakut, üks suurematele ja teine väiksematele koertele,“ lisas Järvelaid. Lisaks rajatakse teede äärde pinkide ja prügikastidega varustatud puhkekohad. Võtmekohtadesse paigaldatakse ka jalgrataste kinnituskohad.

Pargi alale jääb looduskaitsealune kivikülv. Peale rändrahnude, millest suurima kõrgus on üle kahe meetri ja läbimõõt neli meetrit, on pargis looduslikult säilinud jääaegseid kivikülve, mis on praeguseks kaitse alla võetud. Projekti koostamisel on arvestatud, et võimalikult palju kive tuleb jätta samasse kohta, teisaldatavad kivid paigutatakse pargi haljasaladele.

Park saab valmis järgmise aasta juuliks. Kopli kasepargi rekonstrueerimistööd tellis Tallinna keskkonna- ja kommunaalamet. Pargi maastikuarhitektuurse lahenduse koostas AB Artes Terrae OÜ. Pargi rekonstrueerimise projektdokumentatsiooni koostas Roadplan OÜ. Pargi uuendamise lepinguline maksumus on ca 1,4 miljonit eurot.

LinkedIn Cover - 1.png