11.07.2019

Täna algavad Keskaja päevad

Tänasest pühapäevani toimuvad Tallinna vanalinnas XX Keskaja päevad, mil neljaks päevaks muutuvad Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus õitsvaks hansalinnaks.

Täna kell 17 algab avarongkäik Viru väravate juurest, misjärel toimub avatseremoonia Raekoja platsil. 

Keskaja päevade südameks on Meistrite Turg Raekoja platsil, samas pakutakse linnarahvale  meeleolukaid kontserte ja keskaegset meelelahutust. Muusikalist külakosti toob ansambel Sub Rosa Ungarist, lisaks esinevad Raekoja platsil tantsuansambel Rondo Danzante Saaremaalt, rändmuusik Polina Tšerkassova, tantsuansambel Saltatriculi Tartust jt. Niguliste kiriku kõrval toimetab kõigil neljal päeval keskaja küla, kust leiab ka palju väliskülalisi. Kätt saab proovida erinevates keskaegsetes meistrikodades ja õpitubades, toimuvad osavus- ja jõumängud, väike rüütlikool, õpetusi jagavad mõõgavõitlejad ning antakse võimalus ka vibukütina täpsust proovida. Lisaks on kohal sepad, puusepad, ehitusmeistrid ja palju muud huvitavat.

Sel aastal toimetavad esmakordselt Katariina kiriku esisel platsil gildiemandad ja meistrimehed, sellid ja õpipoisid. Neljapäeval, reedel ja laupäeval kell 14toimub aiatund Dominiiklaste kloostri hoovis (Vene tn 14a), kus emand Kai Kiudsoo-Värv kõneleb vitraažist ja pühakutest, emand Silja Pihelgas kõneleb herbaariumi väärikast rollist teaduses ja kunstis keskajast tänaseni. Laupäeval räägib isand Heiki Haljasorg Katariina kiriku ajaloost.

Homme, 12. juulil kell 20 võib Püha Vaimu Kirikus osa saada keskaegsest müsteeriumist Aadama Mäng ansambli Aroonia esituses. Laupäeval, 13. juulil toimub Revali mõõgaturniir Niguliste kõrval asuval haljasalal. Võistlejaid on saabumas Ukrainast, Valgevenest, Venemaalt, Soomest jne. Võistlustel osalevad ka naisvõitlejad. Eestvedaja: Ajaloolise võitluse klubi Nordburg. Pühapäeval, 14. juulil kell 14 toimub Katariina kirikus muusikaline etendus “Kunstniku armastus” Vaikuse Muusika Stuudio esituses.

Keskaja päevade raames toimub ka mitmeid ajaloomatku nii eesti, inglise kui ka vene keeles, kus tutvustatakse Tallinna vanalinna ajalugu.

Keskaja päevi korraldavad Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit ning Hopneri Maja. Täpsema programmi ja info leiab www.medievaldays.ee

Uudise rubriigid: