17.08.2020

Tana avatakse Lasnamael Mustakivi bussipeatus

Täna, 17. augustil kell 10.30 avatakse uuendatud Mustakivi bussipeatus linnast väljuval suunal. Laagna tee uus peatuse platvorm võimaldab pikamaabussidel peatuda mugavamalt, häirimata linnatranspordi liikumise rütmi.

„Kaugliinibusside jaoks võimaluse loomine vahepeatuse tegemiseks ja reisijatele peale tulemiseks Laagna tee lõpus on mitte ainult Lasnamäe elanike, vaid ka Tallinna idaosa elanike ammune soov. Uus lahendus säästab nii reisija aega, kui ka vähendab linna infrastruktuuri koormust. Nüüd muutub paljude jaoks transpordilogistika mõistlikumaks - Ida-Virumaa poole teekonna alustamiseks ei pea inimesed minema pealinna bussijaamaga vastassuunavööndisse,” ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. Esimesed sõitjad Mustakivi peatusest võetakse bussi peale juba täna, 17. augustil.

Uuel pikamaabussirajal on vastupidav kulumiskindel tsementbetoonkate. Bussipeatusesse on paigaldatud kaks uut ootekoda ja uuendatud kõnnitee asfaltkate. Samuti uuendati bussipeatuse alal tänavavalgustust. Nägemispuudega inimeste ohutuks liikumiseks on bussist väljumise kohas tehtud hoiatavad ja suunavad kompmise teel tunnetatavad märgistused.

Ehitustööd toimusid Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti tellimusel, projektdokumentatsiooni koostas Roadplan OÜ, ehitustöid teostas Tallinna Teede AS. Projekti lepinguline maksumus on ligi 140 000 eurot.


Lasnamäe Linnaosa Valitsus kutsub linnaelanikke avamisele – tänasel hommikul on bussisõitjatel võimalus haruldaste retrobussidega teha tiir ümber Lasnamäe.

Uudise rubriigid: