12.07.2019

Täna avatakse Lasnamäel Priisle park

Täna kell 11 toimub Lasnamäel Priisle pargi teise osa avamine, kuhu on loodud avalike ürituste lava ning rajatud hulgaliselt võimalusi sportimiseks ja puhkamiseks.

Pooleteise hektari suurune Priisle park asub looduslikul rohealal Kuristiku ja Läänemere lasteaedade vahetus läheduses.

Tegemist on multifunktsionaalse pargiga, kus paikneb ridamisi spordiväljakuid, laste mänguplatse, pinke ja haljastust. Pargis paikneb ka piknikuala ja kogukonnaaed. Lisaks on pargis koht, kuhu paigaldatakse talvel jõulupuu.

„Mul on hea meel, et saame Lasnamäe elukeskkonda edasi arendada, muutes seda järjest mitmekülgsemaks,“ ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Priisle pargi esimese etapi ehitust alustati 2017. aastal ja see valmis 2018. aasta juunis ja see läks maksma 300 000 eurot. Esimeses etapis rajati juurdepääsuteed, valgustus, parkimiskohad ja trassid. Teise etapi ehitus maksab 1 377 000 eurot. Tegemist on Tallinna tänavuse suurima investeeringuga parkidesse. 

Pargi sünnile aitasid kaasa Lasnamäe linnaosavalitsus, kohalikud elanikud, MTÜ Lasnaidee, esimese etapi ehitaja oli RTS Infraehitus OÜ ja teise etapi ehitaja Tallinna Teede AS, pargi projekteeris Kivisilla OÜ. 

Lisainfo: Manuela Pihlap, 56250398

Uudise rubriigid: