19.05.2017

Täna avatakse Tornide väljakul Tallinna lillefestival

Reedel, 19. mail kell 17 avatakse Tornide väljaku pargis üheksas rahvusvaheline Tallinna lillefestival, kus lisaks tavapärasele avatseremooniale toimub Vaido Neigausi kontsert ja kevadmissi valimine.

„Lillefestival oma soliidses vanuses jätkab linnaruumi kaunistamist 31 teemaaiaga, mis luuakse võistkondade poolt nii kodu- kui ka välismaalt,“ ütles Kadrioru pargi juhataja Ain Järve. Tänavu on lilleaedade teemad “Pereaed” ja “Ühevärviline aed”.  Lilleaiad Tornide väljakul  on vaadeldavad läbi terve suve ning kõigil huvilistel on võimalik jälgida aedade elukäiku erinevatel eluetappidel.

Järve sõnul on tänavune avamine teistsugune kui eelmistel kordadel. „Pärast Vaido  Neigausi kontserti algab samas kohe Tallinna kevadmissi valimine. Kui lillefestivali avamise ametlik osa lõpeb meil poole kuue paiku, siis kevadmissi valimine peaks võtma veel kaks ja pool tundi lisaks,“ ütles Järve ja kutsus kõiki huvilisi kaunist kevadõhtut nautima.

Lilleaiad Tornide väljakul jäävad avatuks kuni 25. augustini, mil kuulutatakse välja lillefestivali võitjad ja järgmise, 10. lillefestivali teemad.

Kõik lillfestivali üritused on tasuta!

Täiendavat teavet  Tallinna lillefestivali kohta: http://www.kadriorupark.ee/lillefestival/lillefestivalmain/