10.11.2016

Jõulukuusk jõudis Raekoja platsile

Raplamaal kasvanud kuusest sai Tallinna keskne jõulupuu Raekoja platsil.

10. novembri varahommikul algas Liivapõllu talu maadel Raplamaal tegevus, et kuusk langetada ning ohutult ja vigastusteta pealinna toimetada. Umbes 100 km kauguselt Käru vallast Jõekülast jõudis jõulukuusk Raekoja platsile kl 13.

Pealinna esinduslikuma jõulupuu valik ei olnud tänavu lihtne ülesanne, kinnitab Tallinna Kesklinna vanem Alar Nääme: „Ma ei usu küll, et ilusad kuused oleksid Eestimaal otsa lõppenud, aga meile sobivas kauguses, mõõtmetes ja hea ligipääsetavusega jõulupuud ei õnnestunud tükk aega leida.“

Liivapõllu talu peremehe Jaan Hansalu pakutud kuusk on kaunis, kuigi mitte eriti kõrge – Raekoja platsil aegade jooksul nähtud rekordkõrgusele jääb see puu alla 6-7 meetrit. Kohev ja tihe võra aga korvab igati selle puudujäägi.

Nääme lisab, et sel aastal on jõulukuuse valgustust täiendatud ligi 1500 LED-tulega, 250 klaaskuuliga, sajakonna kuldse ja punase südamekujuline ehtega. „Kõik need on orgaanilisest taaskasutatavast materjalist valmistatud, nii nagu Kesklinna valitsusele omistatud rohelise kontori nimetus tunnistab, et me oleme keskkonnasäästlikud,“ tõdeb linnaosa vanem.

Tuled Raekoja platsi jõulupuul süttivad 18. novembril koos jõuluturu avamisega.     

 

Pildil: tulevane Tallinna esindusjõulupuu paar nädalat tagasi Liivapõllu talu maadel.