20.03.2019

Täna kell 23.58 võtavad tallinlased kevade vastu Musumäel

20. märtsil kell 23.58 algab kevad. Sel puhul korraldab Kodulinna Maja tervet päeva hõlmavaid üritusi.

Traditsiooniliselt võetakse kevad vastu Musumäel, seekord saabub kevad kaks minutit enne südaööd. Kevadet tervitavad TalTechi koorid ja segakoor Noorus, Politsei- ja Piirivalveorkester, karjasepasunad ja linnarahvas. Tallinna linna poolt tervitab kohaletulnuid abilinnapea Tõnis Mölder.

Sel päeval on aga kevadele pühendatud üritusi veelgi. Kell 13.58 ehk siis kümme tundi enne kevade algust räägib Urmas Laansoo kevadekuulutustest taimeriigis. Kogunetakse Tallinna Botaanikaaia Palmimaja juures.

Kell 14.58 ehk üheksa tundi enne kevadet kõneleb Aleksei Turovski kevadistest meeleoludest Tallinna Loomaaias. Siseneda ja pilet osta tasub Loomaia Põhjaväravast.

Kell 15.58 ehk kaheksa tundi enne kevadet öeldakse Kullo Lastegaleriis Kuninga tänaval talvele hüvasti. Esinevad huvikeskuse Kullo kitarri ja klaveri õpilased Aleksandra Bondaruki ja Olga Kreiteri juhatusel.

Kell 16.58 minnakse kevadesse pehmete skulptuuridega Loewenschede tornis Asuurkeraamika Ateljees.

Kell 17.58 ehk kuus tundi enne kevadet on meistrid ja muusika Boga Potis, Pikas Jalas.

Kell 18.30 saadetakse Piiskopi aias viimane talvepäike looja ansambliga Igihaljas Seitse ja Flameousi Tulegrupiga.

Kell 19.58 ehk neli tundi enne kevadet kutsutakse Kodulinna Majja (Gümnaasiumi 3) laulma, muusikat kuulama, tantsima ja pilli mängima. Esinevad TalTechi Kammerkoor (dirigent Tarmo Kivisilla), Hopneri Kammerkoor (dirigent Karin Rööp) ja paljud teised. Improviseeritud kohvikus pakub setu putru ja köömneteed Setu Talumuuseumi Tsäimaja. Lisaks pakutakse kiluvõileibu ja muud maitsvat.

Uudise rubriigid: