23.10.2020

Täna lõppeb koolivaheaja programm „Minu Põhja-Tallinn“

Koolivaheaja nädalal, 19.-23. oktoobrini toimus Põhja-Tallinna noorte programm “Minu Põhja-Tallinn”, mille läbivaks teemaks oli kogukonna tunde kasvatamine ja hoidmine.

„Soovime, et enam noori räägiksid kaasa oma kodukoha kujundamisel ning just sellepärast on kogukonna temaatika valitud selle aasta noorte programmi läbivaks teemaks,“ ütles Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid. Linnaosavanem tänas Pelgulinna Gümnaasiumi, kes programmis osalejaid lahkesti võõrustas.

 

Koolivaheaja programmi juhendajad kasutasid tegevuste läbiviimisel mitteformaalse õppe meetodit, mis lähtub noorte individuaalsetest vajadustest. Selline õppemeetod sobib paljudele ning kohandub noorte soovidega.

 

Sellel aastal külastasid noored Põhja-Tallinna skaudiklubi Saturn, kus noored said ülevaade skautlusest. Uusi teadmisi kinnistati kohe ka Ronimisministeeriumis. Noorte juhendamisel pöörati tähelepanu ka käelistele tegevustele, et arendada keskendumisvõimet ja koostööd. Nii meisterdati koos rinnamärke, maaliti tekstiilkotte, põletati puitdetailidele jooniseid, millest valmisid külmkapimagneteid. Lisaks toimus ka kinokülastus.

 

Programmis osalesid piirkonna noored vanuses 7-12 eluaastat. Kui eelnevatel aastatel toimus noortele suunatud programm juunis ja augustis, siis viiruse leviku ohu tõttu korraldati programm sel aastal augustis ja oktoobris.

 

Tänavu osales “Minu Põhja-Tallinn” programmis kokku 120 last. Registreerimine toimus läbi piirkonna koolide tugivõrgustiku ning linnaosa valitsuse lastekaitse osakonna.

 

Foto: koolivaheaja programm „Minu Põhja-Tallinn“, autor Põhja-Tallinna LOV.

Uudise rubriigid: