22.07.2019

Täna on Kadrioru festivali viimane päev

Kadrioru lossi- ja pargiansambli 301. aastapäeva tähistamiseks korraldavad Kadrioru Park, Kadrioru Kunstimuuseum ja Tallinna Linnamuuseum 20.–22. juulil Kadrioru sünnipäevafestivali. Pargis ja sealsetes ajaloolistes hoonetes toimuvad põnevad tegevused ja kontserdid igas eas külalistele.

Festivali finaal on täna, 22. juulil. Kell 19 toimub pargi kontserdiväljakul galakontsert „Elu kui filmis“. Esinevad Üle-eestiline noorte sümfooniaorkester, dirigent Jüri-Ruut Kangur. Solistid Gerli Padar, Hanna-Liina Võsa, Stig Rästa, Rolf Roosalu, Valter Soosalu ja külalisesineja Peterburist Manana Gogitidze.

Kadrioru pargi kontserdiväljakul toimuvad kontserdid on tasuta, kuid galakontserdile on suure huvi tõttu esimest korda võimalik toetajapiletit soetades reserveerida istekoht. Festivaliprogrammidest saab osa võtta sünnipäevapiletiga.

Eesti ainus 18. sajandi alguses rajatud lossiansambel on unikaalse arhitektuuri ja ajalooga kompleks, milles on samas arengupotentsiaali ja söakust ajaga kaasas käia.
Peeter I suveresidentsina rajatud loss ja park on läbi ajaloo täitnud erinevaid funktsioone. Tänapäeval on Kadriorust saanud Eesti pealinna armastatuim ja kauneim park, kus nii ajaloolistes kui ka uutes hoonetes asuvais muuseumides tutvustatakse kunsti, ajalugu ja kirjandust.

Loe lisaks Tallinna Linnamuuseumi lehelt siit, EKM lehelt siit.
Galakontserdi tutvustuse leiab siit.

Uudise rubriigid: