02.10.2020

Täna peeti Lasnamäe põhikooli uueneva hoone sarikapidu

Täna, 2. oktoobril võtsid abilinnapead Eha Võrk ja Vadim Belobrovtsev Nordlin Ehituselt vastu Lasnamäe põhikooli (Ümera 46) sarikapärja ja tänasid ehitajaid seni tehtud töö eest. Tänavu veebruaris algas koolimaja ümberehitus, mille tulemusel luuakse moodne õpikeskus erivajadustega õpilastele.

Lasnamäe põhikooli renoveerimisega rajatakse uue kontseptsiooniga, spetsiaalselt erivajadustega õpilastele loodud moodne õpikeskus, mis toetab laste arengut ja loob neile turvalise õpikeskkonna, Õpperuumid on kujundatud tänapäevaselt õpipesa-süsteemina, mis on kohandatud õpilaste spetsiifiliste vajadustega.

Uuenevas hoones hakkavad lisaks Lasnamäe põhikoolile tööle veel Lasnamäe lastekeskus ning Tallinna õppenõustamiskeskus. Lisaks ehitatakse uus võimla koos spordisaalide, riietus- ja pesuruumidega, rekonstrueeritakse kooli staadion, uuendatakse välialade kommunikatsioonid ning rajatakse teed ja parklad.

Lasnamäe põhikool saab täismõõdus ja -kõrgusega spordisaali, mis on kavandatud universaalseks kasutuseks. Spordihoone esimesele korrusele tulevad riietusruumid ja aeroobikasaal ning teisele maadlussaal abiruumidega. Võimlaosa on jagatav kas kaheks või kolmeks autonoomselt kasutatavaks osaks. Õppetöö välisel ajal saab pääsu kooliruumidesse sulgeda, samas aga säilib juurdepääs lastekeskuse lastele.

Lasnamäe Põhikool hakkab edaspidi kasutama A ja B korpust, kus paiknevad õppe- ja õpet toetavad ruumid. Lisaks õpperuumidele tulevad sinna aula ja garderoob ning kooliköök, mille teenust saab samuti kasutada ka lastekeskus. Erivajadustega laste liikumise hõlbustamiseks on korpuste piirile paigutatud inva-nõuetele vastav lift, mis on projekteeritud teenindama kõiki hoone tasandeid.

Lastekeskuse käsutusse läheb hoone C-korpuse lõunapoolne osa läbi kolme korruse, juurdeehitusega rajatakse täiendavad tegeluspinnad. Esimesele korrusele tuleb õpilaskodu ning teisele ja kolmandale õppe- ja tegelusruumid. C-korpuse esimesele korrusele tulevad ka õppenõustamiskeskuse kabinetid.

20201002_121001.jpg

Lasnamäe põhikooli projekteeris OÜ Arhitektrum. Ehituse töövõtuleping sõlmiti Nordlin Ehitus OÜ-ga käesoleva aasta märtsis. Ehitustööd valmivad tuleva aasta mais, mille järel toimub hoone sisustamine. Hoone pidulik avamine on planeeritud 2021. aasta septembris. Projekti kogumaksumus on 14,8 miljonit eurot

Uudise rubriigid: