16.05.2017

Täna peeti Mustamäe tervisekeskuse sarikapidu

Täna peeti Mustamäe tervisekeskuse sarikapidu, millega tähistati uue tervisekeskuse lõpliku kõrguse saavutamist ning tänati hoone ehitajaid senise tubli töö eest.

Lääne-Tallinna Keskhaiglale kuuluv uus tervisekeskus kerkib nüüdseks lammutatud Mustamäe polikliiniku asemele (Ehitajate tee 27). Mustamäe tervisekeskuse neljakorruselisse hoonesse tuleb pinda ligi 6800 ruutmeetrit´´. Hoones hakkavad patsiente vastu võtma nii perearstid kui ka Lääne-Tallinna Keskhaigla mitmed eriarstid, samuti erialaspetsialistid - füsioterapeudid, logopeedid ja psühholoogid. Tervisekeskuses on ka labori- ja mitmete radioloogiliste uuringute tegemise võimalus. Lisaks on ruumid planeeritud apteegile, ortopeediliste vahendite kauplusele, lillepoele, kohvikule ning ravipediküürile ja ravikosmeetikule.

Tänasel üritusel võtsid sõna tegevlinnapea Taavi Aas, abilinnapea Merike Martinson, Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Imbi Moks.  Tallinna abilinnapea Merike Martinsoni sõnul on oodata väga ilusat ja uute võimalustega hoonet. „Tahan tänada ka kõiki mustamäelasi, kes kannatlikult ja mõistvalt ootavad uue hoone valmimist. Loomulikult on uue hoone ootus seotud ebamugavustega, ent olen täiesti kindel, et ootus tasub end suurepärase tervisekeskuse näol ära. Ehitajad on olnud senini väga tublid ja pidanud graafikust kinni ning loodetavasti läheb lõpuni nii“, sõnas Martinson. „Tahan väga tänada ka Lääne-Tallinna Keskhaigla kollektiivi eesotsas juhatuse esimehe Imbi Moksiga“, ütles abilinnapea.

Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Imbi Moks lisas, et koostöö ehitajatega on sujunud väga hästi ning uus hoone kerkib hoogsalt. „Uus tervisekeskus saab olema Lääne-Tallinna Keskhaigla suurim ambulatoorne üksus, kuhu koondub lai valik oma ala spetsialiste ning kust patsient saab vajadusel mitmekülgset abi. Usume, et nii patsientidel kui tervishoiutöötajatel saavad seal olema väga head tingimused,“ ütles Moks.

Mustamäe tervisekeskuse arhitektuurse lahenduse autor on Arhitektuuribüroo Visuaal OÜ ning projekteerimis- ja ehitustöid teostab Ehitusfirma Rand&Tuulberg AS.

Hoone valmib plaanide järgi 2017. aasta lõpus, ehituse prognoositav maksumus on 6 miljonit eurot. Lääne-Tallinna Keskhaigla on uue tervisekeskuse rajamiseks saanud toetust Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondist.