04.10.2017

Täna toimub Eesti Korteriühistute XX Foorum

Korteriühistute esindajad kogunevad kolmapäeval, 4. oktoobril Eesti Korteriühistute XX Foorumile, mille vaatevinklis korteriühistud kui kohaliku elu edendajad.

Traditsioonilise iga-aastase foorumi korraldab Eesti Korteriühistute Liit, toetavad sihtasutus KredEx ja Tallinna linn. Seekordse foorumi teemadeks on uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus, korterelamute rekonstrueerimise toetuse kasutamine, rekonstrueeritud korterelamute sisekliima ja energiakasutus, korteriühistute nõustamine ning tuleohutuse reeglid korrusmajas ning koostöö korteriühistute ja omavalitsuste vahel. Tallinna linna esindab abilinnapea Eha Võrk ettekandega omavalitsuste koostööst korteriühistutega.

Ühtlasi on foorumi päevakavas korteriühistute konkursi võitjate autasustamine. Foorumiga koos toimub Elamumess, kus erinevad ettevõtted tutvustavad korteriühistutele vajalikke tooteid ja teenuseid. Foorumi lõpetab Tallinna linnapeakandidaatide debatt teemal „Milline on hea koostöö korteriühistute ja omavalitsuste vahel“.

„Elamufondi säilitamine ja kaasajastamine on nii täna kui tulevikus Eesti korteriühistute üks olulisemaid eesmärke,“ ütles Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees Andres Jaadla. „Vaadates uuringu käigus läbi viidud elanike küsitlust, saab öelda, et renoveeritud majade elanikud on tulemusega rahul - nende elukeskkond paranenud.“

„Läbi aegade on olnud üks olulisi teemasid korteriühistute jaoks ka koostöö kohalike omavalitsustega,“ ütles Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige Urmas Mardi. „Tallinn on Eestis suurima omavalitsusena korteriühistute tegevusele õla alla pannud. Ellu on kutsutud mitmeid programme.“

Foorum toimub kella 10-17 Park Inn by Radisson Meriton Tallinn konverentsikeskuses
(Toompuiestee 27/ Paldiski mnt 4)

Lisainfo:
http://ekyl.ee/2017/09/19/kutse-eesti-korteriuhistute-xx-foorum-4-10-2017/