31.08.2019

Täna toimub Tallinna kultuuriöö

Laupäeval, 31. augustil toimub Tallinnas 5. kultuuriöö festival, mis pakub igas eas kultuurisõpradele näitusi, tasuta etendusi, kontserte, ekskursioone ja muid tegevusi. Suur osa programmist on piletita.

Kultuuriöö projektijuhi Marje Jürgensoni sõnul on just nüüd õige aeg tulla linna nautima sooja suveõhtut ja mitmekülgset kultuuriprogrammi. „Tallinna muuseumides ja galeriides saab vaadata huvipakkuvaid näitusi, toimuvad kuraatorituurid ja ekskursioonid. Veel on avatud vanalinna suvekohvikud, kus enne kultuuriöö kontserti või kinoseanssi mõni maitsev kook või jook tellida. Leidke kultuuriöö programmist endale meelepärane üritus ja tulge kohale,“ sõnas Jürgenson.

Lisaks õhtusele programmile toimuvad kultuuriöö raames põnevad mängud ja tegevused Tallinna Keskraamatukogus juba alates kella 11-st. Pelgulinna Rahvamajas saab kell 16 vaadata tasuta etendust pealkirjaga „Dawra“, mis on inspireeritud Lähis-Ida tantsukeelest ja kultuurist. Kultuuriöö ametlik järelpidu leiab aset algusega kell 22 jazziklubis Philly Joe’s, kus muusikat mängib DJ TOM-OF-PHILLY.

Erinevates paikades Tallinna vanalinnas ja kaugemal esinevad Púr Múdd, Inger, Koit Toome, Puuluup, Liisi Koikson, Erki Pärnoja ja paljud teised.

Kultuuriöö festivali raames korraldatakse ka mitmeid temaatilisi ekskursioone. Õhtused matkad on tasuta, kuid mõnel juhul on vajalik eelregistreerimine.

Marje Jürgensoni sõnul viivad ekskursioonid huvilisi nii raidkivimuuseumi erinevatesse saalidesse kui ka Vanalinna ja Kalamajja. „Tallinna Linnamuuseum pakub kahte põnevat ekskursiooni, millest esimesel tutvustab Tõnu Pedaru Taani-aegset Tallinna ja teisel näitab Risto Paju huvilistele Tallinna raidkivikunsti meistriteoseid.

Viiendat aastat järjest toimuvad Kultuuriööl ajaloolase Jaak Juske ülimenukad öised vanalinna retked ja sel aastal täiesti uuel marsruudil. Kell 20.00 ja 22.00 algavate matkade kogunemispaik on Paksu Margareeta juures ja eelnevalt registreerida ei ole vaja.

Sügisel avatav Kalamaja muuseum kutsub kultuuriööl kummitustuurile. Kell 21 algaval matkal saab vastused küsimustele, millised on kõige hirmutavamad ja õõvastavamad paigad Kalamajas või millised lood ja legendid on Kalamajast pärit. Paljud neist lugudest on kogutud eakatelt Kalamaja elanikelt. Tuur sobib kogu perele. Algus Kalamaja muuseumi eest, Kotzebue 16.

Kultuuriöö ekskursioonid on tasuta.

Tutvu programmiga ja vaata lisainfot tallinn.ee/kultuurioo ja Kultuuriöö Facebooki lehelt.

 Kultuuriöö festivali korraldab Tallinna Kultuuriamet. Koostööpartnerid on festival „Tallinna tornid“, MTÜ Elektriteater, jazziklubi Philly Joe’s, Tallinna Keskraamatukogu, Kiek in de Köki kindlustusmuuseum, Kalamaja Muuseum ja Pelgulinna Rahvamaja.