05.10.2016

Täna toimub noorte ettevõtluspäev

Juba 13. korda toimub Tallinna ettevõtluspäev, mille läbivaks teemaks on „Äri kui elamus“. Ettevõtluspäeva avas teisipäeval pidulikult abilinnapea Arvo Sarapuu edulugude seminaril „Emotsioon on moes“.

Abilinnapea märkis, et ettevõtjad on ühel või teisel moel kõik avastajad. „Unistada võib ja tulebki suurelt, aga need unistused tuleb alati ka numbritesse ümber panna ja vaadata, kas emotsiooni või oma kõhutunde või ka seitsmenda meele abil plaanitav otsus on ikka tulemuslik,“ ütles Sarapuu. „Sama on oma töötajate valikul. Valida tuleb teekaaslaseks inimesed, kelle väärtused ja mõtteviis sarnanevad teie omaga. Arendage oma ettevõtet vaimustunult ja entusiastlikult, aga kalkuleerige oma emotsioonid alati numbritesse, siis on vähem võimalusi eksida. Mida keerulisem on olukord, seda vähem võtke selle lahendamisel appi emotsioone.“

Samas rõhutas Sarapuu, et igal juhul tasub vaeva näha, et oma klientidele emotsioone pakkuda. „Emotsioonid on ju need, mis tegelikult meelde jäävad, millest me oma sõpradele ja tuttavatele räägime, mille baasil me ühte või teist toodet soovitame ka neil kasutada. Parim reklaam sinu firmale on õnnelik klient,“ märkis abilinnapea. „Usun, et vahel on ka õnn peidus väikestes detailides, tuleb vaid osata see leida ja oma klientidele suunata. Et olla asendamatu, tuleb olla eriline.“

Tallinna Ettevõtlusamet korraldas esmaspäeval Tallinna Ettevõtluspäeva, millega väärtustatakse ettevõtlust, julgustatakse huvilisi ja kohaletulnuid oma lennukaid ideid ellu viima ning lisaks pakutakse võimalust oma kontaktvõrgu laiendamiseks. Päeva vältel tutvustati uue majanduse väljakutseid, kavalaid müügivõtteid ja erinevaid nutikaid lahendusi, olgu need siis tootearenduse, müügi, personalivaliku, tehniliste lahenduste või millegi muuga seotud.

Kui täna toimuva ettevõtluspäeva programm on suunatud rohkem tegutsevale ettevõtjale, käsitledes valdkonnapõhiseid teemasid kitsamalt, spetsiifilisemalt ning pakkudes ideid ja lahendusi ettevõtte arendamiseks, siis 5. oktoobril toimuv Noorte Ettevõtluspäev on oma teemadevaliku poolest mõeldud rohkem noorele ettevõtlushuvilisele ja alustavale ettevõtjale. 5. oktoobri programmis keskendutakse näiteks ettevõtlusvormi valikule, turunduskanalite võimalustele, meeskonna loomisele, toetusvõimalustele, edulugudele jne. Muuhulgas on programmis mõned üritused ka päris koolinoortele.

Tallinna Ettevõtluspäev lõpeb tän, 5. oktoobri õhtul ettevõtjatele ja koostööpartneritele suunatud piduliku vastuvõtuga, mille raames tehakse teatavaks ka käesoleva aasta Tallinna ettevõtlusauhindade konkursi võitjad.

http://ettevotluspaev.tallinn.ee/programm/