31.05.2017

Täna tunnustatakse Poska majas Tallinna parimaid lastekaitsetöötajaid

Tallinna Linnavalitsus ning Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet korraldavad kolmapäeval, 31. mail, algusega kell 15 Jaan Poska majas juba kolmandat korda lastekaitsepäevale pühendatud piduliku kontsert-vastuvõtu, kus tunnustatakse Tallinna linna parimaid lastekaitsetöötajaid.

Kõigi kaheksa linnaosavalitsuse poolt on esitatud kanditaadid, kellest siis tiitli „Tallinna parim lastekaitsetöötaja“ saab üks nominentidest. Tegemist on Tallinna abilinnapea Merike Martinsoni poolt algatatud traditsiooniga.

„Lastekaitsetöötaja töö on väga tänuväärne, samas ka raske, sest oma hoolduse all olevate laste probleeme kannab ta kaasas ka siis kui tööaeg on lõppenud. Et laiemale üldsusele teavitada nende inimeste tublidust ja olulisust, alustasime kaks aastat tagasi, lastekaitse päeva eel, tunnustama neid, kes päevast päeva lastele parema tuleviku nimel töötavad“, ütles abilinnapea Merike Martinson. .

Tiitel „Tallinna parim lastekaitsetöötaja“ anti esimest korda välja 2015. aastal ja siis pälvis selle Anne Sundja (tollal töötas Kristiine linnaosa valitsuses). 2016. aastal omistati parima lastekaitsetöötaja tiitel Aasa Rohtlale (Haabersti linnaosavalitsus).

Parimale lastekaitsetöötajale on Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti poolt kingituseks Tallinna Tugikeskuse Juks noorte käsitöömeistrite poolt Saori kangastelgedel valmistatud õlasall. Kõik linnaosavalitsuste poolt esitatud kandidaadid saavad tänutäheks maalitud portselanist vaasi. Tegemist on Eesti käsitööga, mis loodud erivajadusega meistri poolt.

Kontserdil esineb Tallinna 21. kooli  3 a klassi orkester, dirigent Kaspar Joel Nõgene ja õpetaja Renna Marjundi.