01.04.2018

Tänasest hakatakse Tallinnas lennukitest vaktsiini puistama

Tallinna Linnavalitsuse tänasel erakorralisel istungil kinnitati sotsiaal- ja tervishoiuameti ettepanek hakata alates tänasest puistama lennukitest vaktsiini, sest olukord on tõsine.

Tallinna abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul hakkab lennukitest vaktsineerimine toimuma terve Tallinna ulatuses, kuid kindlasti peab põhirõhk minema eelkõige Telliskivi asumi suunal. „Vaktsineerimise vastased peavad mõistma olukorra tõsidust ning kui inimesed on vaktsineeritud, siis neil ei ole vaja nakatumise pärast muretseda,“ selgitas Mölder.

„Kõigile peaks olema teada, et immuniseerimine aitab oluliselt kaasa sotsiaalse heaolu loomisele ühiskonnas ning seeläbi väheneb või lakkab haigestumine nakkushaigustesse. Rebaste ja kährikute suukaudne marutaudivastane vaktsineerimine toimib juba mitmendat aastat hästi ning oleme veterinaar- ja toiduametilt (VTA) võtmas lennukite pealt vaktsineerimises selget eeskuju,“ ütles Mölder.“ „Kindlasti tasub igal juhul pöörduda ka perearsti poole ning mõista vaktsineerimise olulisust.“