28.04.2022

Tänasest hakkab Balti jaama piirkonda valvama turvafirma Patriot Security OÜ

Tänasest, 28. aprillist tagab Põhja-Tallinnas Balti jaama ja Kopli tänava piirkonnas korda turvafirma Patriot Security OÜ.

Turvateenuse osutamise hulka kuuluvad täiendavalt ka patrulli ringsõidud. Oluline on kontrollida piirkondi, kus alkoholikauplused asuvad haridusasutuste lähedal.

Põhja-Tallinna vanema Manuela Pihlapi sõnul on Balti Jaama ja Kopli tänava alguse piirkond pealinna üks keskustest, kust on korduvalt tulnud kaebusi avaliku korra rikkumise kohta. Probleeme on huligaansuste, kakluste ja raskes joobes inimestega. ”Linnaosal on hea koostöökogemus Patriot Security OÜ-ga samas piirkonnas möödunud sügisest. Oleme teinud ka koostööd politsei ja munitsipaalpolitseiga, kuid arvestades probleemi suurust, vajame kindlasti veel lisajõudu, et tagada kord ja turvalisus," ütles Pihlap. 

Pihlap selgitas, et turvateenuse ülesanne ei ole lihtsalt purjus inimesi ja korrarikkujaid ühest kohast teise ajada. Mullune koostöö turvaettevõttega on näidanud, et juhtumid on küll erinevad, kuid korrarikkujate ja eluhammasrataste vahele jäänud inimesi tuleb nõustada ning suunata abi saamisele. Vaja on ka kujundada linnakeskkonda nii, et see vaadeldavust parandab ja turvatunnet suurendab.

Turvaettevõte jagab infot politsei ja kohalike elanikega ning vastavalt tagasisidele muudetakse töötaktikat. 

Turvaettevõtte alustab tööd Kopli tänava ja Balti jaama piirkonnas 28. aprillist, leping Patriot Security OÜ-ga lõpeb 30. septembril.

Foto: Turvafirma Patriot Security OÜ alustas tööd Kopli tänava ja Balti jaama piirkonnas 28.04.

Uudise rubriigid: