03.11.2016

Tänavakoristustehnika esitlus toimub Tallinna tänavatel

Tänaseks Kadrioru staadioni esisele platsile kavandatud traditsiooniline sügisene talihooldustehnika esitlus toimub talviseid ilmolusid arvestades Tallinna tänavatel, kus hooldusmasinad juba hommikul kella neljast alates tänavaid puhastavad.

„Tallinna Kommunaalameti lepingupartnerite tänavapuhastusfirmade Tänavapuhastuse AS, Osaühing N&V ja OÜ Jaaksoni Linnahoolduse inimesed on kõik oma põhitööd tegemas ja paraadiks täna aega ei ole,“ ütles Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf.

Talveperioodi alguseks on lepingupartnerid varunud libedusetõrje teostamiseks kokku 9731 t naatriumkloriidi, 545 t graniitsõelmeid  ja 24 t kaltsiumkloriidi. Liiklusohtlikesse kohtadesse on paigaldatud 31 puistematerjalide konteinerit. Tallinna Kommunaalameti lepingupartneritel tänavapuhastusfirmadel on talveperioodil tänavatel kokku 72 tehnikaühikut (s.h 43 puisturit, 21 multifunktsionaalset traktorit, 8 laadurit) ja 31 käsitööbrigaadi.

Sõidukite parkimisel tuleks lähtuda liikluseeskirja nõuetest ja jälgida, et ei takistataks teede ja kõnniteede hooldustöid. Sõidukijuhtidel palume olla liikluses tähelepanelikud ja anda teed libedustõrjetöid teostavatele teehooldusmasinatele. Jalakäijatel tuleb arvestada võimaliku libedusega ja kasutada ilmaoludele vastavaid jalanõusid ning ka jalgratturitel soovitame talvevarustust.

Kinnistuomanike kohustuseks on tagada hooldustööde teostamine kinnistuga külgneval kõnniteel. Vastavalt Tallinna linna heakorra eeskirjale tuleb heakorratööde teostamine kõnniteedel lõpetada hommikul kella 7.00-ks.  Vajadusel tuleb  heakorra tagamiseks puhastada kõnniteid ka päeva jooksul.