04.09.2020

Tänavakunst võib olla ka ilus ja kasulik

Idee luua pikaajaline supergraafika projekt tekkis 2019. aastal Kivila pargi noortega suheldes. Mobiilsed noorsootöötajad said noortelt tagasisidet, et ei neile ega teistele kohalikele meeldi pargis olevad värvitud ning määrdunud betoonplokid. Sealt sai alguse mobiilsete noorsootöötajate ja noorte ühine idee luua supergraafika projekt, mis annaks noortele võimaluse oma kujundusideed ellu viia ja anda värvitutele betoonplokkidele uus elu. Tulemust saab oma silmaga näha Noor Tegijas avaldatud artiklis

Kuid see oli alles algus ning projekt on jõudnud mobiilsete noorsootöötajate ja noorte koostööna ka Vilde Spordiparki, mille parkuurielemendid said hoopis teise ilme. Videost näed, kuidas parkuurielemendid said supergraafika projekti raames uue ilme ning kuuled ka osalejate kommentaare. 

Projekti järgmine samm on Kopli Ekstreempark, kuhu jõuab supergraafika 28.-29. augustil. Kaasatud on nii kohalikud kui teiste linnaosade noored, kel on huvi oma kujundusideed ellu viia ning anda pargile uue väljanägemine. Osalevad noored, kel on grafiti tegemise kogemus, kuid ka need, kel seda pole. Projektis osalemiseks tuleb oma kujundusidee(d) saata mobiilsetele noorsootöötajatele, kes valivad parimad tööd välja. Tavaliselt laekub töid üle 15 ning valik on raske. 

Supergraafika püsipartneriks on kaupluse Spekter meeskond, kes korraldavad projektis osalejatele meistriklassi, et anda noortele vajalikud oskused. Samuti on nad alati olemas, kui abi on vaja. 

Projekti elluviimiseks on kohaliku omavalitsuse toetus väga oluline ja meil on siiras rõõm, et Tallinna linn ja erinevad linnaosad on tulnud meie ideega kaasa ning näevad selles nii vajadust kui potentsiaali. 

Supergraafika projekti eesmärk on toetada noortealgatust ning näidata ja öelda, et tänavakunst võib olla kasulik, ilus, huvitav ning seda on võimalik teha seaduse piires. 

2018. aastal loodi tänavakunsti teemaline programm, mille raames anti noortele võimalus õppida grafiti ja tänavakunsti ajalugu ning oma oskusi praktiliselt arendada. Juba siis äratas see noorte hulgas suurt huvi ja mida aeg edasi, seda enam huvi kasvab. Meil on tulevikuks suured plaanid ja loodame, et supergraafika muutub üha populaarsemaks ja ühiskonnas nähakse üha enam selle kasulikkust, sest meil on veel palju õppida ja teha ning mis peamine - noori nende ettevõtmistes toetada. 

Uudise rubriigid: