05.05.2021

Tänavavalgustuse ehitus sulgeb Tartu maantee sõiduraja linnapiiril

Tänavavalgustuse ehituse tõttu suletakse Tartu maanteel Tallinna lennujaama ja linnapiiri vahelisel lõigul 14. maist kuni 4. juunini üks sõidurada. Tööde tõttu on 14. maini suletud sama lõigu Ülemiste järve poolne kõnnitee.

Sõidurada linnast väljuval suunal on suletud 14.–23. mail ja sõidurada kesklinna poole suunduval suunal on suletud 24. maist kuni 4. juuni tööpäeva lõpuni.

Liikluse tipptundide ajal ja töödevälisel ajal on mõlemas sõidusuunas avatud vähemalt kaks sõidurada. Teepoolel, kus käivad ehitustööd, jääb liiklusele avatuks vähemalt üks sõidurada ja teisel teepoolel vähemalt kaks sõidurada.

Teelõigul asendatakse vanad naatriumvalgustid uute LED-valgustite vastu. Tallinn on võtnud eesmärgiks järgmise kümnendi jooksul vahetada kõik tänavate naatriumvalgustid energiasäästlikumate ja keskkonnasõbralikumate LED-valgustite vastu. Hinnanguliselt annab iga valgusti uuendamine energiasäästu ligikaudu 570 kilovatt-tundi aasta kohta.

Möödunud aasta seisuga oli Tallinnas ligikaudu 64 000 tänavavalgustit, millest 14 000 olid LED-valgustid. Tänavavalgustuse ökonoomsuse ja kvaliteedi parandamine aitab suurendada energiatõhusust ja vähendada kasvuhoonegaaside heidet. Linnale kuuluva tänavavalgustuse ja hoonete energiasääst ning rohelise elektri ostmine on aidanud viimastel aastatel märgatavalt vähendada süsinikdioksiidi heitkoguseid Tallinnas.

Lennujaama lähedasi madalate mastidega tänavavalgusteid rekonstrueerib Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti tellimusel Leonhard Weiss OÜ.

Puudutatud tänavalõik on lisatud kaardil märgitud pruuniga. Detailsemad liiklusskeemid on kättesaadavad kodulehel: https://opinfo.tallinn.ee/menetlus/67056

Uudise rubriigid: