26.10.2021

Tänavu toimus 94. Rabajooks Harku raba teedel

Pühapäeval, 24. oktoobril toimus traditsiooniline Nõmme kogupere üritus Rabajooks, mis kandis sel korral järjekorra numbrit 94. Meeste arvestuses võitis Dmitri Aristov ja naiste seast võidutses Liis-Grete Arro.

Nõmme linnaosa vanema Grete Šillise sõnul õnnestus päikesepaistelisel, kuid kargel pühapäeva hommikul toimunud Rabajooks suurepäraselt. „Siiras tänu kõigile vabatahtlikutele, toetajatele, Nõmme malevkonnale, Naiskodukaitsele ja Nõmme linnaosavalitsuse töötajatele, kellele abi ja peale hakkamisega Rabajooksu toimumine üldse võimalikuks osutus,“ lausus Šillis.

Rabajooksu rada oli 6,3 km pikk ja kulges läbi Harku raba. Jooksust osavõtt oli kõigile tasuta ja kõik osalejad said endale traditsioonilise Rabajooksu vimpli, mille autoriks oli Karmo Ruusmaa. Naiste, meeste, tüdrukute ja poiste (sünd 2009. a või hiljem) esikolmikuid autasustati kinkekottidega, mille panid välja Rabajooksu koostööpartnerid ja Nõmme linnaosavalitsus.

Esimese ühisstardi kiireimad mehed olid Dmitri Aristov (18.56), Bert Tippi (19.16) ja Ats Sõnajalg (19.36). Naiste hulgast oli kiireim Liis-Grete Arro (23.44), kellele järgnesid Kristina Nurk (24.03) ja Maret Volens (26.07). 12. aastaste ja vanemate poiste hulgast võidutses Joonas Mets (25.06) Kuldar Treieli (28.19) ja Rainer Treieli (29.51) ees. Tüdrukte arvestuses võitis Marta Trees (32.23) ning talle järgnesid Anastasia Artemjeva (33.19) ja Karin Kuriks (40.45).

Kõigi 797 jooksu lõpetanud ja osavõtjakaardi täitnud jooksusõbra vahel loositakse välja koostööpartnerite poolt väljapandud kinkekotid.

Rabajooks toimus Terviseametiga kooskõlastatult ja nende poolt kehtestatud nõuete kohaselt kontrolliti osalejatel tõendeid COVID-19 vaktsineerituse või läbipõdemise kohta. Selle puudumisel pidi esitama kehtiva negatiivse PCR- või antigeeni kiirtesti. Qvalitas arstikeskus pakkus testimise võimalust ka kohapeal.

Rabajooksu korraldas Nõmme linnaosa valitsus. 94. Rabajooksu toetasid Tere Piim, Ballzy, Vorstiabi, Cotton, Nõmme Seikluspark, Nõmme Malevkond, Naiskodukaitse Nõmme jaoskond, Nõmme Lions klubi ja Sweco Projekt.

94. Rabajooksu fotogaleriiga saate tutvuda SIIT.

Uudise rubriigid: