29.10.2019

Tänavune Tallinna visioonikonverents keskendub keskkonnateemadele

Teisipäeval, 19. novembril toimub Kultuurikatlas (Põhja puiestee 27a) Tallinna visioonikonverents, mis tänavu keskendub keskkonnateemadele. Konverents kannab pealkirja „Keskkonnateadlik Tallinn – eesmärk, mitte loosung“.

Tallinna linnavolikogu esimehe Tiit Teriku sõnul on keskkonnaküsimused on üle maailma üha enam köitmas nii kodanike kui ka poliitikute tähelepanu. „Muutumas on arusaam üksikisiku rollist kliimamuutustega tegelemisel. Meeldib see meile või mitte, aga peame kõik hakkama oma keskkonnakäitumisele senisest rohkem tähelepanu pöörama – alustades igast inimesest, lõpetades linnade ja riikidega,“ lausus Terik.

„Harjumustel on suur jõud, eriti siis, kui see puudutab meie igapäevast elukorraldust ja mugavust. Selleks, et käituda ja elada keskkonnasõbralikult, ei pea ette võtma suuri pingutusi vajavaid muudatusi, piisab sellestki, kui samm sammu haaval oma käitumismustreid ja põhimõtteid korrigeerida,“ ütles volikogu esimees.

Terik rääkis, et linnad ja riigid pingutavad üha enam selle nimel, et kestliku arengu eesmärgid oleksid saavutatavad igeühele. „Mõnikord tuleb selleks muuta seadusandlust või millegi kasutamist lausa keeldudega piirata. Kliimaküsimuste üle pole meil enam aastaid aega arutada, vaid lahendusi olukorra leevendamiseks tuleb leida kohe ja võimalikult kiiresti. Suurt aktiivsust ning pühendumust on üles näitamas protesteerivad noored. Nende elukeskkonda kujundame meie oma praeguste otsuste ning valikutega,“ lisas Terik.

Tallinna visioonikonverents kutsub kaasa mõtlema, mida teha, et keskkonnateadlik Tallinn oleks juba lähitulevikus reaalsus? Konverentsi programmiga on võimalik tutvuda veebilehel tallinn.ee/visioonikonverents. NB! Konverentsil osalemiseks on vajalik eelnev registreerimine. Registreerimisvormi leiab samuti konverentsi koduleheküljelt.

Uudise rubriigid: