07.05.2018

Täppisteaduste võistlus „Mini Mesimumm 2018“ noorimatele õpilastele

Interaktiivset täppisteaduste võistlust „Mesimumm“ vanematele klassidele on Haabersti Vene Gümnaasium korraldanud juba üheksa aastal. Tänavu otsustati korraldada põnev võistlus ka Tallinna koolide noorimatele õpilastele.

19. aprillil viidi läbi võistluse „Mini Mesimumm“ esimene voor. Kolmeliikmelised võistkonnad pidid interaktiivses keskkonnas vastama matemaatika ja loodusõpetusega seotud küsimustele. Osalejatel tuli toetuda üksteise teadmistele ja koos lahendada põnevaid probleeme. Mängus osales 21 võistkonda nii eesti- kui ka venekeelsetest koolidest. Igas võistkonnas oli üks õpilane esimesest, teisest ja kolmandast klassist. 10 võistkonda, kes said kõige rohkem punkte, kutsuti Haabersti Vene Gümnaasiumisse finaalvooru. 

3. mail toimus võistluse finaal. Kõik edasi pääsenud meeskonnad olid juba võitjad. Koos vaadati põnevat teadusteatrit, kus noored teadlased näitasid maagilisi katseid. Salapärane teadus paelus lapsi sedavõrd, et nad lubasid hakata loodaineid hoolikalt õppima, oskamaks tulevikus ka ise nii ägedaid katseid teha. 

Pärast teatrit oli aeg panna proovile võistkondade nutikus. Lapsed panid kokku oma teadmised ja loogilise mõtlemise oskuse, et vastates keskkonnas Kahoot! vahvatele elulistele küsimustele. 

Kuna tegemist oli võistlusega, siis selgitati välja ka esikolmik. Esimese koha sai meeskond Juudi Koolist ning teise ja kolmanda koha sai Jakob Westholmi Gümnaasium. Kõik osalejad said põnevaid auhindu ja koos tähistati uute teadmiste omandamist uhke tordiga. 

Projekti „Mini Mesimumm 2018“ toetas Haabersti Linnaosa Valitsus. 
 

Jevgenia Uusväli, Haabersti Vene Gümnaasiumi huvijuht ja õpetaja

Uudise rubriigid: