09.03.2016

Tarbijaõiguste päev 5. aprillil 2016

5. aprillil 2016 kell 11.00 – 16.00 toimub Eesti Rahvusraamatukogu suures konverentsisaalis (Tõnismägi 2) järjekorras juba kaheksas Tallinna tarbijaõiguste päev.

Seekord on päevakorras teemad, mis pakuvad huvi kõigile osavõtjatele – tarbijatele, töövõtjatele ja ettevõtjatele.

Aastaid töösuhetega tegelenud tööõiguse jurist tutvustab probleeme, mis on seotud suulise töölepingu ja selle tingimuste tõendamisega. Need küsimused on olulised näiteks töövõtjast müüjale või juuksurile, aga ka ettevõtjale, kes on palganud töötaja suulise töölepingu alusel.

Tutvustame uut tarbijakaitseseadust ja aktuaalseid probleeme tarbijaõiguste valdkonnas. Jätkame kinnisvaratehingute ja kinnisvara pärimisega seotud probleemide tutvustamist (ühis- ja lahusvara, abieluvaraleping, ühisvara jagamine, pärimine ja pärandvara jagamine jm). Maksu- ja Tolliameti esindaja räägib, miks on töövõtjale ja ettevõtjale vajalik, et kõik töötajad oleksid kantud töötamise registrisse ning kuidas saavad madalapalgalised töötajad iga-aastase tagasimakse tulumaksult.

Tarbijaõiguste päeva ajakava:

11.00 – 11.15    Avasõnad - Arvo Sarapuu, abilinnapea
11.15 – 12.15    Suulise töölepingu ja selle tingimuste tõendamine, Tiit Kruusalu, METI personaliabi OÜ
12.15 – 13.15    Uus tarbijakaitseseadus – samm usalduse suunas. Ebaausad kauplemisvõtted praktikas, Thea Palm, Tarbijakaitseamet
13.15 – 13.45       Vaheaeg
13.45 – 14.45    Perekonnaseisu mõjust kinnisvaratehingule – varasuhted ja pärimine, Evi Hindpere, Raid & Ko Kinnisvara- ja Õigusbüroo; Kinnisvarakool
14.45 – 15.45    Miks on oluline töötaja registreerimine töötamise registris? Evelyn Liivamägi, Maksu- ja Tolliamet

Sünkroontõlge vene keelde.

Osavõtt on tasuta, kuid soovitav on eelnev registreerumine. 

Tarbijaõiguste päeva koordinaator on Tallinna Ettevõtlusameti hinna ja tarbijakaitse osakond. Ootame teie küsimusi! Palume need saata aadressil tarbijainfo@tallinnlv.ee või helistada telefonil 640 4232 või lisada küsimus registreerimisvormil.

Registreerimisvorm