27.03.2018

Tarbijaõiguste päeval käsitletakse kõige põletavamaid tarbijaid puudutavaid teemasid

Täna toimub Eesti Rahvusraamatukogu (Tõnismägi 2) suures saalis traditsiooniline Tallinna tarbijaõiguste päev, kus tutvustatakse tarbijaõiguse ja kaubanduse valdkonna kõige aktuaalsemaid teemasid ning seadusemuudatusi.

Abilinnapea Aivar Riisalu märkis, et Tallinn on juba 25 aastat nõustanud tarbijaid ja aidanud lahendada nende kaebusi. „Teatavasti hakkas 1994. aasta algul kehtima tarbijakaitseseadus, kus sätestati esimest korda seadusega tarbijate ja kauplejate õigused ja kohustused ning kaupleja vastutus. Seadus pani teatud kohustused ka kohalikele omavalitsusetele, mistõttu loodigi Tallinna linnavalitsuses uus üksus, mille ülesandeks sai tarbijate nõustamine, kaebuste lahendamine ja koolitamine,“ rääkis Riisalu. „Kauplejate üle järelevalve teostamise ja kaebuste lahendamise kaudu saame teada, mis probleemid on aktuaalsed ja vajavad selgitamist nii linnaelanikele kui ka alustavatele ja juba tegutsevatele kaupmeestele.“

„Seega jätkab Tallinna tarbijakaitse osakond juba oma kahekümnenda viiendat tegevusaastat ja iga-aastasel Tallinna tarbijaõiguste päeval, mis on tänavu järjekorras kümnes, püüame infopäeval käsitleda teemasid, mille vastu eelmise aasta jooksul on inimesed kõige enam huvi tundnud või kus seadusandlus on muutunud,“ nentis abilinnapea tarbijaõiguste päeva avades.

Täna toimuval tarbijaõiguste päeval käsitletakse teemasid, mis pakuvad huvi nii korteriühistute liikmetele, tarbijatele kui ka kaubandusettevõtjatele. Nii keskendutakse sel korral aasta algusest kehtima hakanud korteriomandi- ja korteriühistuseadusele, uuritakse internetikaubanduses kehtivaid reegleid, arutatakse maksuvaba tulu arvutamise praktilisi küsimusi, tutvustatakse võimalusi oma rahaasjade korrashoidmiseks ning räägitakse lihtsas keeles andmekaitsest, keskendudes isiku õigustele tema andmete kasutamise paremaks kontrollimiseks.

Tarbijaõiguste päeval toimub sünkroontõlge vene keelde. Osavõtt on kõigile tasuta.

Tarbijaõiguste päeva koordinaator on Tallinna Ettevõtlusameti hinna ja tarbijakaitse osakond. Lähemalt leiab infot www.tallinn.ee/tarbija