02.09.2021

Tarkusepäeva tähistamime Tallinna Kihnu Lasteaias

2.septembril kogunesid kõik Tallinna Kihnu Lasteaia rühmad lasteaia linnaaianduse alale, et üheskoos tarkusepäeva tähistada.

Tarkusepäev_2021.jpgLapsi tervitasid Liivalaidude rühma õpetaja Kristi ja muusikaõpetaja Jelena, kes juhatasid sisse tarkusepäeva tegevused. Sõimerühmadel oli võimalus trallida koos muusikaõpetaja Jelenaga, kellega üheskoos tantsiti ja mängiti erinevaid sügisega seotud mänge. Nooremad aiarühmad: Lainelaiud, Liivalaiud ja Tähekillud, asusid teele koos Kristiga. Üheskoos otsiti lasteaia territooriumilt erinevaid tähti ja lahendati ülesandeid- sõideti autoga, roomati läbi tunneli ja korjati värvilisi pallikesi. Erinevates punktides koguti kokku tähed ning tähtedest laoti üheskoos kokku päevasõna TARK. 

Vanuselt keskmised aiarühmad: Päikesekillud, Tuulekillud ja Kivikillud liikusid koos õpetajatega lasteaia territooriumilt välja. Enne teele asumist viisid väravate juures olevad korravalvurid Tormilaidude rühma õpetaja Birgit ja Tähekildude rühma õpetaja Anastasia lastele ja õpetajatele läbi vesti kontrolli, et kogu teekond ohutult kulgeks. Teele asudes kohtusid lapsed Suve ja Sügisega, et meenutada möödunud suve ja avastada sügiseseid metsarõõme. Suveks kehastanud Värvikildude rühma õpetaja Michelle jutustas lastele loovjutu suvest, imiteerides koos lastega lisaks ujumisele ka loomi, linde ja putukaid.  Sügise rollis olnud Saarelaidude rühma õpetaja abi Jelena aga viis lastega läbi ülesande värvilise langevarju ja puulehtedega.

Vanuselt vanimad aiarühmad: Merelaiud, Värvikillud ja Tormilaiud asusid teele sarnaselt Päikese-, Tuule- ja Kivikildudega- lasteaia territooriumilt välja. Nemad aga kohtusid lisaks Suvele ja Sügisele ka Talve ja Kevadega. Talveks kehastunud direktori asetäitja majanduse alal Elina mängis lastega lumesõda, arutles talve teemadel ning tegi teatevõistlust kelkude ja lumepallidega. Kevade rollis olles tegi Lainelaidude rühma õpetaja Elena aga putukate otsimise mängu, kus juhtus ka seda, et mõni putukas oli keset mängu juba ära lennanud. 

Tarkuse retke lõppedes said rühmad tänukirjad ning tervisliku köögiviljavaagna.
Ilusat esimest sügiskuud!

Liivalaidude rühma õpetaja Kristi Mägi