25.04.2018

Tartu abilinnapea tutvub Tallinna elamuehituse alaste kogemustega

Neljapäeval, 26. aprillil tutvub Tartu abilinnapea Monica Rand Tallinna kogemustega munitsipaal- ja sotsiaaleluruumide rajamise vallas.

„Tallinna eluasemepoliitika ja -programmiga tutvumise eesmärgiks on tuua ka Tartusse parimad kogemused ja ideed, mida elanike heaks tööle rakendada,“ ütles Rand. „Tallinna linnal on munitsipaal- ja sotsiaalmajade rajamisel suured kogemused.“

Tallinna kogemusi tutvustab kolleegile Tallinna abilinapea Eha Võrk. Praktilise kogemuse omandamiseks külastab Tartu abilinnapea sotsiaalmajutusüksuseid ning hiljuti valminud energiasäästlikku munitsipaalmaja – Õpetajate Kodu.

Tallinna linna kasutuses on elanikkonna eluasemeprobleemide lahendamiseks 54 tervikmaja ning lisaks kuus sotsiaalmajutusüksust. Munitsipaal- ja sotsiaalmajades on ühtekokku 4483 korterit ning sotsiaalmajutusüksustes 510 voodikohta.

„Kahtlemata vajaks pealinna elamumajandus abivajajate suurt hulka arvestades ka riiklikku tuge, kuid seni on Tallinn pidanud eluruumide rajamisega suuresti omal jõul toime tulema,“ tõdes Võrk.  „Nõudlus soodsa hinnaga linna üürikorterite järele on väga suur - Tallinna linnalt taotleb eluruumi üle 2700 isiku. Seega on linna üürimajade rajamine igati põhjendatud ja lausa hädavajalik - kinnisvara vabaturu üürihinnad käivad paljudele üle jõu, rääkimata eluaseme soetamiseks pangast laenu võtmisest. Seetõttu peab munitsipaal- ja sotsiaalkorterite rajamine kindlasti jätkuma.“