04.10.2018

Tasuta sõidu õigus säilib täpse aadressiga tallinlastele

Tallinna Transpordiamet tuletab meelde, et alates 2019. aasta 1. jaanuarist jõustub rahvastikuregistri seaduse uus redaktsioon, mille kohaselt kustutatakse registrist kõik ainult linna või linnaosa täpsusega kirjas olevad isikud. Võimalike arusaamatuste vältimiseks palutakse isikutel, kes kasutavad Tallinna ühistranspordis tasuta sõidu õigust, kontrollida oma elukoha andmeid rahvastikuregistris.

Alates 1. jaanuarist 2019 peab isik rahvastikuregistrisse kandmiseks esitama oma elukoha täpse aadressi. Tänase seisuga on peaaegu 18 000 Tallinna elanikul on oht jääda puuduvate elukohaandmete tõttu ilma avalikest teenustest nagu tasuta ühistransport, parkimissoodustus, lasteaiakoht või sotsiaaltoetused. Samuti jääb isik aadressi puudumisel ilma võimalusest osaleda valimistel.

Elukoha registreerimine on lihtne: seda saab teha paari minutiga eesti.ee veebilehel või linnaosavalitsuses rahvastikuregistri töötaja abil. Kehtiva seaduse järgi on inimesel kohustus elukohaandmeid uuendada 30 päeva jooksul uude elukohta elama asumisest, uuest aastast on see tähtaeg 14 päeva.

Vaata täpsemalt www.tallinn.ee/elukohaandmedkorda.

Uudise rubriigid: