17.06.2020

Teaduslinnak Tehnopol ja SEB käivitasid Innovatsiooniliidrite klubi

Teadus- ja ärilinnak Tehnopol käivitas koostöös SEB Gruppiga Innovatsiooniliidrite klubi, et tõsta Eesti ettevõtete globaalset konkurentsivõimet.

Klubi eesmärk on koondada ettevõtetes uuenduste elluviijad ühte kogukonda, toetada avatud innovatsiooni siiret ja tõsta muutuste juhtimise võimekust Eesti ettevõtetes, teatas SEB.

Klubi hakkab läbi viima regulaarseid seminare ja töötube eesmärgiga tõsta klubiliikmete teadlikkust parimatest praktikatest ja anda uusi oskusi innovatsiooni tööriistade kasutamiseks. 

SEB Grupi äriinnovatsioonijuhi Mart Maasiku hinnangul on Eesti ettevõtete konkurentsivõime kasvatamine läbi innovatsiooni kriitilise tähtsusega.

Ta lisas pressiteates, et ka praeguse ebakindluse taustal eristuvad mitmed ettevõtted, kes suudavad kiirelt kasvada – tegu on ettevõtetega kelle äri keskpunktiks on digitaalsed platvormid, näiteks Amazon, Google või veelgi kiiremad laienejad Aasiast, mis kõik pakuvad üha rohkem konkurentsi ka meie piirkonna ettevõtetele.

"Globaliseerumine ja digitaliseerimine on trendid mis mõjutavad pea kõigi Eesti ettevõtete tulevikku. Et ellu jääda, on vaja uute sisenejatega kohaneda ning tõeliselt edukaks osutavad need, kes suudavad uute ja tõhusmate lahenduskäikude otsingutel oma senisest äriloogikast kaugemale vaadata," selgitas Maasik.

Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol äriarendusjuhi Martin Goroško sõnul on iduettevõtted jõudsalt turgu muutnud ning osaliselt klassikalised ja suurettevõtted ärist välja lülitanud.

"Kuna iduettevõtetel pole midagi kaotada, annab see julguse teha riskantseid otsuseid, katsetada ja liikuda edasi kiiresti. Selle tulemusel jõuavad klientideni kättesaadavamad, mugavamad ja väärtuslikumad tooted. Suurettevõtted peaksid selle tempo ja töömudeliga kohanduma, et edukad olla," ütles Goroško pressiteates. 

Ta lisas, et Innovatsiooniliidrite klubi võib aidata suurettevõttel ja idufirmal ühist keelt leida ja ühiselt uusi tooteid, teenuseid ja ärimudeleid arendada.

Innovatsiooniliidrite klubi juhatab sisse 17. juunil toimuv veebiseminar, kus esinevad Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid, Testlio asutaja ja tehnoloogiajuht (CTO) Kristel Kruustük ning Krimelte asutaja ja juht Jaan Puusaag. Üritust kureerib Tehnopoli äriarendusjuht Martin Goroško. Veebiseminar on tasuta, kuid vajalik on registreerimine

Uudise rubriigid: