02.06.2021

Teeme lapsele pai

1. juunil 2021 võtsid 3-4aastased Õunakesed osa üle-eestilisest Valge Õhupalli eeskujuliikumise aktsioonist "Teeme lapsele pai".

Enne aktsiooni eelnes värskes õhus läbiviidud hommikuringis arutelu, kes on ja kuidas tunneme ära lapse, mis on lapse töö ja miks ta seda tööd peab tegema. Sellele järgnes Kiusamisest vaba projektist pärit pildimaterjali vaatlus ja vestlus, mis on kiusamine ja mis tundeid see kellegis tekitab. Ühiselt vaadeldi vikerkaart ja tema erinevaid värve ning püüti arvata, milline värv millist tunnet võiks kujutada. Vikerkaar koos oma erinevate värvide ja värvile vastavate tasakaalus olevate tunnetega võiks meie kõigi jaoks kujutada õnne ja rõõmu. Nii püüdsid ka lapsed kujutada oma õnne vikerkaart paberile akvarellpliiatsi ja pintsli abil.  

Lõpuks sai igaüks endale valge õhupalli, mis tuli enda suulihaseid ja kopsumahtu proovile pannes täis puhuda. Kõige raskem osa alles algas - hoida õhupalli kui kõige kallimat sõpra katkiminemise eest. Iga suur ja väike inimene tahab, et teda märgataks ja väärtustataks, kellega on tore koos olla ja kellele ei pelga seda välja näidata. 

Nagu lastekirjanik A. Milne "Karupoeg Puhh" raamatus kirjutas, et "keegi ei saa kurvastada, kui tal on õhupall". Praegusel juhul on õhupall kui laps ja sõber. Niisiis sõltumata üleskutsutud aktsioonist, võtkem järjepidevalt aega, et märgata meie pisemaid sõpru, väärtustagem ja näidakem seda välja!

Paid kõigile!
Õunakesed