27.04.2022

Tegutseme nutikalt ja südame heaks!

Aprillis kasutati Tallinna lasteaia Sipsik kõikides rühmades õppetegevuse rikastamisel ja projektõppe läbiviimisel erinevaid nutivahendeid.

4-5aasatsed Rõõmusipsikud kasutasid oma tegevustes heli salvestavaid pesulõkse. Nendega püüdsid lapsed jäädvustada lasteaia õuealal erinevaid linnuhääli. Suurte puude all vaadati ja kuulati  tähelepanelikult, kas linde on näha ja kas nad ka laulda tahavad. Hiljem salvestusi üle kuulates olid lapsed positiivselt üllatunud, et Rõõmusipsikute endi jutuhäälte vahele oligi kuulda rõõmsat linnuvidinat. Linnuhäälte salvestamine sobis hästi kokku rühma linnuprojektiga.
3-4aastaste Naerusipsikute rühmas viidi aga läbi nutijooga päev. Hommikul jaotati lapsed kolme väiksemasse alagruppi ning seejärel asuti lasteaia ruumidest otsima sinna peidetud QR- koode, mis avamisel näitasid meile pilte harjutustest, mida üheskoos järgi proovida saime. Lapsed kasutasid koodide avamiseks tahvelarvuteid ning telefone. Koodide otsimine pakkus lastele põnevust, harjutuste sooritamine aga palju nalja ja rõõmu. QR koodid jäävad lasteaiaruumidesse kogu aprillikuuks, et ka teised rühmad saaksid osa vahvast liikumisest.
6-7aasatsed Tähesipsikud tegid taas tutvust  Blue-Botiga, seekord käsulaua toel. Laps programmeeris Blue-Botile teekonna, määrates käsklused Blue-Boti alusel. Mõistete käsitlemine ja programmeerimisel kaasamõtlemine, otse, vasakule, paremale, tagasi, diagonaal, oli lastele päris paras pähkel ja pingutust nõudev tegevus.