11.09.2015

TehnoHack 30. oktoobrist kuni 1. novembrini 2015 Tallinnas

TehnoHack on Tallinna Tehnikaülikooli Mektory keskuses 30. oktoobrist kuni 1. novembrini toimuv riist- ja tarkvara hackathon, kus saavad kokku innovaatiliste ideede autorid, riist- ja tarkvarainsenerid ning tootedisainerid.

Kui Sul on hea idee, kuid puudub kompetents selle elluviimiseks, siis leiad TehnoHackilt omale insenerid, kes muudavad idee reaalsuseks ühe nädalavahetuse jooksul. Samuti on TehnoHack hea võimalus leidmaks omale huvitavat projekti olukorras, kus Sul endal hetkel ideed pole.

Hackathoni korraldab Skeemipesa MTÜ koostöös TTÜ Mektory keskusega. Eesmärgiks on nädalavahetuse 48 tunni jooksul jõuda ideest reaalselt toimiva seadmeni. Iga esitatud idee ümber luuakse nelja- kuni kaheksaliikmeline meeskond, kes peab idee realiseerima esimeseks prototüübiks. Ideid saab igaüks esitada TehnoHacki kodulehele juba praegu http://www.skeemipesa.ee/tehnohack
 
TehnoHack hackathoni muudab unikaalseks üritusele eelnev aktiivne mentortite tugi. Skeemipesa žürii valib välja potentsiaalikaimad ideed, millele määratakse mentor. Koostöös mentoriga pannakse enne ürituse algust kokku idee realiseerimiseks vajaminevate komponentide loetelu, mis tellitakse kohale ürituse alguseks. See võimaldab tagada olukorra, kus ürituse jooksul saab idee realiseerida toimivaks füüsiliseks seadmeks. Väljavalitud ideid toetatakse komponentide ostul kuni 200 € ulatuses.

Parimad meeskonnad võivad TehnoHackilt saada väärt auhindu. Parim ideede ja teostuste kombinatsioon võidab otsepääsme Ajujahi TOP30 hulka. Edasi saab juba pürgida telesaatesse, mille auhinnafond on 60 000€! Ühel potentsiaalikaimal meeskonnal on võimalus külastada Põhjamaade suurimat start-upi messi Slush, mis leiab aset 11.-12. novembrini Helsinkis. Kaks lootustandvat meeskonda saavad suurepärase võimaluse arendada oma ideed edasi Põhjamaade suurimal hackathonil Junction. Junction leiab aset 6.-8. novembrini Helsinkis. Auhindade nimistu on veel täienemas.
 
Üritusele on oodata hinnanguliselt 150 kuni 200 osalejat. Koostööd tehakse mitmete Euroopa makerspace’de ning erinevate TTÜ instituutidega. Mentoritena kaasatakse 20-30 TTÜ taustaga teadlast ja inseneri.

Üritust toetavad Euroopa Liidu Sotsiaalfond, EAS, Tallinna Ettevõtlusamet, Hasartmängumaksu Nõukogu, TTÜ Haridustehnoloogiakeskus, Eesti Elektroonikatööstuse Liit ja Oomipood.

Ideede registreerimine ja ürituse koduleht www.skeemipesa.ee/tehnohack

TehnoHacki toetab ka Tallinna Ettevõtlusamet 

EA_logo_eesti_katmata