23.05.2017

Tehnopol ja Garage48 kutsuvad maailmamuutjaid häkatonile

Teaduspargi Tehnopol ja Garage48 koostöös peetakse 9.-11. juunil Tallinnas arendusnädalavahetus ehk häkaton pealkirjaga "Tech for Humanity", kus otsitakse innovaatilisi lahendusi humanitaarkatastroofides kannatanute abistamiseks ja katastroofide ennetamiseks.

Osalema on oodatud maailmaparandajatest ja säravate ideedega programmeerijad, disainerid, turundajad ning valdkonna eksperdid, teatasid Tehnopol ja Garage48 esmaspäeval BNS-ile. Üritus toimub koostöös välisministeeriumi ja ÜRO erinevate allorganisatsioonidega.

Arendusnädalavahetus “Tech for Humanity” otsib tehnoloogia uudseid rakendusviise kolmel suunal, milleks on pagulaskriisi, looduskatastroofide ja arengumaade abistamine. ÜRO andmetel oli 2016. aastal maailmas rohkem sõja või poliitilise surve tõttu kodust lahkuma sunnitud inimesi kui Teise maailmasõja järel kokku - 65 miljonit inimest. Kümnete miljonite elusid üle maailma mõjutavad looduskatastroofid ning nälg. Seejuures on info ja tehnoloogia kasutamine sama oluline kui esmane toidu-, joogi- ja meditsiiniabi.

Tehnopol Startup Inkubaatori juhi Martin Goroško sõnul luuakse üritusega Eesti ettevõtlikele inimestele suurepärane võimalus kohalike tehnoloogiate maailma viimiseks. "Ootame üritusega liituma ligi sadat panustajat. Esimeses etapis arendavad meeskonnad toote või teenuse prototüübi, mida on võimalik tuvustada ÜRO allorganisatsioonidele nagu Global Humanitarian Lab (GHL) ja Rahvusvaheline Punane Rist (ICRC). Edasi näeme tootearenduse jätkumist läbi koostöö GHL´ga või ICRC´ga ning parimate lahenduste jõudmist kriisipiirkondades reaalsesse kasutusse," rääkis ta.

Projekti partnerid - MTÜ Mondo, Arengukoostöö Ümarlaud, Rahvusvaline Punane Rist ja Global Humanitarian Lab puutuvad oma igapäevatöös kokku arvukate probleemidega. Paremaid lahendusi on vaja nii ressursside kui logistika korralduses, et abi jõuaks kiiresti nendeni, kes seda kõige rohkem vajavad; infovahetuses nii organisatsioonide kui ka abivajajate vahel; jätkusuutlikus hariduse ja psühholoogilise toe pakkumises kodust põgenema sunnitud inimestele.

“Tech for Humanity” häkatonile on oodatud kõik, kes soovivad ÜRO ekspertide toel neile probleemidele luua uudseid tehnoloogilisi lahendusi.

Teavet ja end registreerida saab aadressil http://garage48.org/events/garage48-tech-for-humanity