20.04.2018

Teine õnnestunud LAK-õppe päev Tallinna Kihnu Lasteaias

17.aprillil, 2018 toimus Tallinna Kihnu Lasteaias LAK-kuu raames õpetaja Urve Ehastu poolt läbi viidud seminar “ Keeleõppe võimalused läbi dramatiseeringu“.

LAK-õppepäeva  raames esitasid Värvikildude rühma lapsed etenduse "Koolipäev Lottemaal“, mis oli valminud Andrus Kivirähk'i Lotte lugude ainetel. Etendust ja pärast seda toimuvat seminari oli uudistama  tulnud 11  huvilist erinevatest Tallinna lasteaedadest.  Pärast etendust rääkis Urve Ehastu mängulise keeleõppe võimalustest  läbi dramatiseeringu. Ta tõi erinevaid näiteid keelekümbluse meetodite kasutamisest stsenaariumis ja näidendi lavastamisel. Ta tõi ka näiteid laste kaasamisest stsenaariumi kirjutamisel ja  laste valikutest ja huvist rollide jagamisel.  Õpetajad Urve Ehastu ja Natalja Tsarina vastasid  külaliste küsimustele ja tutvustasid oma tööd osalise keelekümbluse mudelil töötavas rühmas.
Täname kõiki osalejaid, tore on tõdeda, et huvi eesti keele õppe erinevate võimaluste vastu on nii suur. Õppepäeva läbiviimisega saime kindlustunde ja teadmise, et oma kogemusi linna tasandil võiksime jagada ka edaspidi.