07.04.2022

Teisel muuseumipühapäeval sündis uus külastuste rekord

Möödunud pühapäeval külastas Tallinna muuseumipühapäevade programmiga liitunud asutusi kokku üle 6370 inimese.

Tänavu märtsis alguse saanud muuseumipühapäeva raames on iga kuu esimesel pühapäeval muuseumide külastamine tasuta. Huvi tasuta muuseumikülastuse vastu oli ka sel pühapäeval kõigis asutustes tavapärasest kümneid kordi suurem, ületades ka eelmise muuseumipühapäeva külastusarvud.

„Muuseumipühapäevad on üle ootuste hästi vastu võetud, seda kinnitavad nii külastajanumbrid kui inimeste tagasiside,“ rääkis Tallinna abilinnapea Kaarel Oja. „Samuti teeb rõõmu, et läbi algatuse on muuseumite igapäevane tegevus ja põnevad näitused tähelepanu, neist räägitakse ning kokkuvõttes on külastajaid ka teistel päevadel muuseumites varasemaga võrreldes rohkem.“

Kokku külastas 3. aprillil Tallinna Linnamuuseumi filiaale 5738 inimest, kellest Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis käis 2462 külastajat, linnaelumuuseumis 746 külastajat, fotomuuseumis 685 külastajat, lastemuuseumis Miiamilla 616 külastajat, Kalamaja muuseumis 385 külastajat, Tallinna vene muuseumis 423 külastajat ja Peeter I majas 421 külastajat. Kirjanduskeskuse muuseumides käis pühapäeval kokku 327 inimest, kellest Tammsaare muuseumit väisas muuseumipühapäeval 125, Vilde muuseumit 136 ja Undi tuba 66 huvilist. Uue liituja, Tallinna Lauluväljaku külastuskeskuse uksed olid muuseumipühapäeval tasuta lahti pisut üle 300-le muuseumikülastajale.

Kuna mai esimene pühapäev langeb riigipühale, toimub järgmine Tallinna muuseumipühapäev 15. mail, mis on ühtlasi ka Tallinna päev. Sel korral on muuseumidel kavas mitmeid eriprogramme.

Täpsem info: tallinn.ee/muuseumipuhapaev.