29.01.2018

Teisipäeval korraldab Õigusapteek esimese koolituse korteriühistute uue seaduse teemal

Eesti Juristide Liit korraldab kaks tasuta koolitust korteriühistute uue seaduse teemal. Koolitused toimuvad eraldi nii eesti- kui ka vene keeles. Eestikeelne Õigusapteek toimub 30. jaanuaril kella 10-14ni Vene Kultuurikeskuse suures saalis, Mere pst 5. Venekeelne Õigusapteek toimub 6. veebruari kella 10–14ni samuti Vene Kultuurikeskuse suures saalis.

Mõlemal koolitusel toimub kella 10st–12ni korteriühistu seaduse tutvustamise ja selle rakendamise ning korteriühistute nõuete kaitsmise koolitus. Alates kella 12st kuni 14ni toimub Vene Kultuurikeskuse fuajees personaalne nõustamine. 

Lektorid on KÜ juhatuse liige, õigusnõunik Urmas Mardi ja Tallinna kohtutäitur Elin Vilippus, kes tutvustavad KÜ nõuete muudatusi.

2018.a. hakkas kehtima korteriühistuseadus, mis oluliselt muutis korteriühistute loomise kohustust majades ning hoonetes, kus neid enne moodustatud ei olnud. Praegu kehtiva seaduse kohaselt moodustatakse korteriühistud seaduse alusel automaatselt. Kuidas ja millises ulatuses seaduse alusel moodustatud korteriühistud käivitada, selle tegevust juhtida ja millised on hädavajalikud dokumendid, mida peab korteriühistu vastu võtma ja kehtestama? Just nendele küsimustele saab vastuse  Eesti Juristide Liidu poolt korraldatavatel Õigusapteekidel. 

Koolitustel tulevad arutlusele korteriühistute igapäevaprobleemid, mis seonduvad korteriühistute toimimise ja juhtimisega.

Loengud ja nõustamised on huvilistele tasuta ning eelnev registreerumine ei ole vajalik. Põhjalik teave õigusapteegi korralduse, nõustajate spetsialiteedi ja võimaluste kohta on Eesti Juristide Liidu kodulehel www.juristideliit.ee, tel 6313002 või EJL Facebookis.