06.11.2020

Teistmoodi- muusikat, kunsti ja üllatusi tulvil Isadepäev Tallinna Kihnu Lasteaias

Iga isa on enda lapse jaoks tähtsaim mees elus, kelle olulisust tähistatakse ka igal aastal Tallinna Kihnu lasteaias. Kui tavaliselt oleme korraldanud seoses Isadepäevaga pigem sportlikke üritusi, siis tänavuse teistmoodi aasta tõttu, mõtles iga rühm iseseisvalt mõne põneva idee, kuidas isasid meeles pidada.

Tehti vahvaid meisterdusi, maale, joonistusi või lindistati, filmiti laule ning videotervitusi. Kui  laste esinemisi oleme filminud ennegi, siis näiteks Pilvekildude rühm otsustas lindistada isade räpi, millele õpetaja Kristi sõnad kirjutas ning muusikaõpetaja Anet muusikalise tausta mõtles. Lastele oli kogu salvestamise protsess lõbus ja väljakutsuv, kuna iga liigutus ja krabin jäi samuti lindile. Lahedat ja meelolukat lugu, mis Pilvekildude rühma laste poolt on pühendatud meie isadele, saad kuulata siit:   Lisaks loodud laulule meisterdasid lapsed koos õpetaja Kristiga tähe ja sõnapaaride mängu kodus isa või kogu perega mängimiseks. Õpetaja Hanna juhendamisel valmisid kaardid isadele ja viidi läbi intervjuu isade kohta. Prinditud vahvad vastused kleepisid lapsed ise kaartidele sisse.  Kivikildude rühma laste poolt valmisid  tervitusena isadele laste endi tehtud kaardid, mutrimehikesest võtmehoidjad koos vahetu isa-teemalise intervjuuga, mis laste otsekohesust ja siirust silmas pidades on meie vahvatele isadele kindlasti toredaks üllatuseks.  

Soovime kõikidele isadele, lastele ja peredele toredat Isadepäeva tähistamist.

10.-14. novembrini saavad isad koos lastega lasteaia õuealalt minna nutiorienteerumisele. Nutiorienteerumisel skaneeritakse telefoniga QR koode, mis juhatavad lasteaia ümbruses olevasse järgmisesse sihtpunkti. Lisainfo nutiorienteerumise kohta saabub peagi. Ootame aktiivset osalemist.

Muusikaõpetaja Anet koos Pilvekildude ja Kivikildude rühmade õpetajatega