03.11.2016

Teraapiakoer Krattide rühmas

2. novembri hommik möödus Krattide rühmas ootusärevalt- külla oodati kuldset retriiverit Sissyt. Lapsed olid koera külaskäiguks nii pildimaterjali kui vestluste abil valmistunud juba esmaspäevast alates. Ja siis nad lõpuks tulidki- kuldne retriiver Sissy oma perenaise Pille Kurmiga.

Tegevused lastega viis läbi Maarja Tali Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingust. Lapsed said teada, kuidas võõra koeraga sõbraks saada, kuidas koeraga suhelda, mismoodi tuleb koera silitada, millised toiduained on koerale kasulikud ja millised kahjulikud jne.

Lapsed jälgisid huviga, kuidas Sissy leidis üles ja tõi perenaise kätte peidetud eseme. Julgemad said paluda Sissyl käppa anda ja talle maiust pakkuda. Lapsed uurisid ka raamatuid koertest ning kuulasid muinasjuttu tüdrukust, kes endale koera soovis.

Veel said lapsed Sissyle mälestuseks pilte joonistada ning valminud joonistust ka Sissyle näidata. Lõpetuseks mängisid lapsed „Kurja koera mängu”, milles pidid vastavalt olukorrale kehastuma kas „puudeks” või „kivideks”.

Laste jaoks oli see kohtumine- Sissyga suhtlemine ja talle pai tegemine väga emotsionaalne ja meeldejääv.

Suur-suur tänu Maarja Talile, koerajuhile Pille Kurmile ja muidugi Sissyle Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingust!

 

Fotod: EATKÜ

 

õpetaja Miina