01.06.2018

Terevisioon on eetris aasta koolist 2018 – Tallinna 32. Keskkoolist

Lastekaitsepäeval, 1. juunil algusega kell 6.55 alustas „Terevisoon“ otse-eetri saadet aasta kooliks valitud Tallinna 32. Keskkoolis.

Konkursi Eesti kõige ägedama kooli valimiseks korraldasid SA Innove ning haridus- ja teadusministeerium, läbiviimist toetas Euroopa Sotsiaalfond.

Võistluse eesmärgiks oli näidata koole loovas ja lõbusas võtmes, justkui elavat organismi, kus tegutsetakse ühiselt ka õppetöö väliselt. Konkursi kaudu sai tutvustada uuenduslikke õpikeskkondi, põnevaid õpetajaid ja moodsaid kooliperesid, sellega on abiks olnud ETV.  

Aasta kooli tiitli võitmiseks tuli kooliperel näidata loovust ja osavust. Tuli valmistada video viie põhjusega, miks just see kool on kõige ägedam. Näiteks: põnevad õpetajad, huviringide rohkus, erakordne koolikeskkond, traditsioonilised üritused, maitsva koolitoidud, erilised infokanalid vms.

Oma video saatis konkursile 68 kooli. Žürii, kuhu kuulusid Aivi Jürgenson (Haridus- ja Teadusministeerium), Grete Lõbu (ETV), Getter Jaani (hariduse kõneisik) ja Marcus Ehasoo (Eesti Õpilasesinduste Liit), valisid välja 10 kooli.

Kümne finalisti hulka jõudis viis pealinna kooli: Gustav Adolfi Gümnaasium, Tallinna Rahumäe Põhikool, Tallinna Reaalkool, Tallinna Südalinna Kool ja Tallinna 32. Keskkool, kelles viimane osutuski võitjaks.

Direktor Maarja Merigan kirjutas oma kooliperele nii: „Väga uhke ja vahva on tõdeda, et meie kool on valitud Aasta kooliks 2018. Palju õnne meile kõigile!“

„Terevisioon“ kantakse 1. juunil üle kooli hoovi ehitatud stuudiost. Kogu saade keskendub koolipere tegemistele. Koolipäev algab seetõttu juba 6.40, sest 6.55 lauldakse ühiselt kooli laulu, oodatud on sinna ka lapsevanemad. Peale üheslaulmist annab haridus- ja teadusminister Mailis Reps kooliperele pidulikult üle aasta kooli autasu.

Kokkuvõte ERR Novaatori portaalis: Tänavune aasta kool on Tallinna 32. Keskkool

Tallinna 32. Keskkool tutvustas end nii:

Kõiki aasta kooli videosid näeb aadressilt https://novaator.err.ee/k/aasta-kool-2018

Uudise rubriigid: