28.04.2021

Terviseviktoriin Tallinna Nurmenuku Lasteaias

Terviseviktoriini läbiviimise traditsioon on pikk, sel aastal toimus viktoriin juba 10. korda.

Traditsiooniliselt viime viktoriini läbi aprilli lõpus südamenädalal. Viktoriini läbiviimise vormid on aja jooksul muutunud, kuid samaks on jäänud see, et esmalt toimub viktoriin Nurmenuku lasteaia lastele ja järgmisel päeval viib Nurmenuku lasteaed viktoriini läbi Haabersti lasteaedade 6-7aaastaste laste 3-liikmelistele võistkondadele.

Tavapäraselt oleme kohtunud Nurmenuku lasteaia saalis. 27. aprillil toimus viktoriin esmakordselt nii, et kohusime teiste Haabersti lasteaedade võistkondadega Zoomi vahendusel ja seejärel lahendasid lapsed viktoriini ülesandeid Kahooti!-keskkonnas. Kui küsimused olid vastused leidnud, kohtusime uuesti Zoomis. Laste jaoks oli tegu põneva väljakutsega. Nad nägid teisi viktoriinis osalevaid lapsi, said teineteisele lehvitada.

Viktoriini küsimused hõlmasid tervisealase käitumise erinevaid valdkondi: toitumist, liikumist, liiklus- ja veeohutust, hammaste tervishoidu ja meie kõigi elu muutnud Covid-19 nakkustki.

Oluliseks pidasime, et lapsed teeksid enne vastamist omavahel koostööd ja õige vastus leitakse ühise arutelu käigus.  Haabersti viktoriinil osales kuus Haabersti lasteaeda.

On heameel tõdeda, et laste tervisealased teadmised on väga head. Kõik vastused olid õiged Tallinna Lasteaial Pääsusilm ja Tallinna Lasteaial Karikakar, kuid ka teistel oli vaid üksikuid eksimusi. Eks viktoriini üks eesmärk on juurde saada ka uusi teadmisi! Peamine on, et Haabersti lasteaedade lapsed teavad kuidas tervist hoida ja ohutult käituda.

Allikas: Tallinna Nurmenuku Lasteaed

Uudise rubriigid: