03.10.2017

Tervislik smuutihommik

Isetehtud smuutide eelised on teada – saab kasutada just selliseid komponente, mis hetkel meele järele, täpselt on teada, mida jook sisaldab ja milliseid vilju-marju on kasutatud. 3. oktoobril toimus Kullatera lasteaias „Tervislik smuutihommik“, kus õpetajad Anžela, Taisi ja Signe käisid rühmades lastega koos smuutisid valmistamas.

Ürituse eesmärgiks oli smuuti tutvustamine, ise valmistamisele kaasaaitamine ning enda tehtud smuuti maitsmine. Tegevuse oluliseks osaks oli ka nutiseadme programmeerimise õppimine.

Õpetaja Anžela rääkis lastele smuutide tervislikkusest ning kasulikkusest, näidates pilte erinevatest puu-ja köögiviljadest, mida smuuti valmistamisel kasutada saab.

Koolieelikud olid joonistanud loovustoas liikumismatile erinevate koostisosade pildid.  Enne, kui smuutit valmistama hakati, pakkusid lapsed, mis värvi nende smuuti tulla võiks. Koos BeeBot mesimummu ning õpetaja Signe abiga valisid lapsed mati pealt enda smuuti sisse meelepärased koostisosad. Liikumismatil oli eri sorti puu-ja köögivilju: peet, kurk, spinat, sidrun, maasikas, kirss, piparmünt. Kõikide rühmade lapsed olid väga tublid ja said BeeBot mesimummu juhtimisega suurepäraselt hakkama.

Õpetaja Taisi abiga valmisid värsked, värvilised ja tervislikud smuutid. Kõik lapsed said uue maitseelamuse võrra rikkamaks ning nii mõnigi küsis veel juurde.

Rohkem pilte pildialbumis!

Smuuti-lihtne, maitsev ja toitainerikas!​