08.05.2018

Tiigri rühma loomaaia külastus

 08. mail külastas Tiigri rühm Tallinna Loomaaeda. Ilm oli ilus, lapsed olid tublid ja meile sattus väga tore giid Martin. Tiigrid olid väga uudishimulikud ja said kõikidele küsimustele vastused. Küsiti kõike: kuidas loomad loomaaeda said; kuidas loomi puuridest välja meelitada; miks ei ole meie loomaaias pandakarusid ega kaelkirjakuid jne. Giid küsis ka lastelt küsimusi. Giid teatas, et tal ei ole nii vahvat gruppi varem käinudki.

 Kuna ekskursioon kestis tund aega, siis me tervele loomaaiale ringi peale teha ei jõudnud.  Lapsed nägid siiski enamikud loomad  ära ja tänu giidile said nad uusi teadmisi erinevatest loomadest. Lapsed tutvusid erinevate kitsedega, sinilammastega, elevandiga, lumelammastega, madudega, kilpkonnadega, muskusveistega, erinevate kaamelitega, metsikute hobustega, ninasarvikutega, ahvide, hüljeste, krokodillidega jne.

Kuna oleme Tiigri rühm, siis giid rääkis meile pikalt ja laialt tiigrist. Kahjuks tiigrit näha ei õnnestunudki,kuna tiiger parasjagu magas, nägime vaid tema käppa. 

 Tuli välja, et loomaaias ei ole ühtegi mürgist madu; kilpkonnad magavad 9 kuud aastas ja elevant kaalub 6000 kg, sama palju nagu sinivaala keel.

 Ekskursiooni lõppedes vaatasime veel loomi. Ekskursiooni lõpus tegime ronimisväljakul vahva pikniku, lapsed said veidi kehakinnitust, ronida ja  joosta. Lastele meeldis väga see üritus.

Vaata pilte: