08.07.2021

Tiskre tee rekonstrueerimistööd on peatatud

5. juulil alanud Tiskre tee rekonstrueerimistööd peatati ning need lükkusid määramata tähtajaks edasi.

„Rekonstrueerimistööde peatamise tingis asjaolu, et ehitusega seotud hangete hinnad on lühikese aja jooksul kordades tõusnud. Seetõttu on linn on otsustanud praegu keskenduda üksnes vältimatute projektide elluviimisele,“ selgitas abilinnapea Kalle Klandorf otsuse tagamaid. „Olukorda analüüsides leidsime, et Tiskre tee rekonstrueerimine ei ole praegu ajakriitiline ning sellest vabanevaid vahendeid saab kasutada kiireloomulisemate objektide realiseerimiseks.“

Ehitustööde käigus oli plaanis rajada ligi 900 meetri pikkusel tänavalõigul (Tiskre tee 21 – Kakumäe tee) viie meetri laiune asfalteeritud sõidutee ning kolme meetri laiune, sõiduteest äärekividega eraldatud jalg- ja jalgrattatee.

Remonditaval teelõigul jõuti alustada rekonstrueerimistööde ettevalmistustega, seal hulgas raiuti paarkümmend puud.  

Rekonstrueerimistööde tellija on Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet. Ehitustööde leping InfraRoad OÜga peatatakse, ettevalmistuskulud kompenseeritakse. Ehitustööde planeeritud maksumus oli 676 000 eurot. Projektdokumentatsiooni koostas TO Projekt OÜ, olemasolev projekt on võimalik realiseerida viie aasta jooksul.

   

Uudise rubriigid: