02.11.2021

Toidupakendite korduskasutust arendav Ringo Eco kaasas 500 000 eurot

Toidupakendite korduskasutuse süsteemi arendav Eesti roheettevõte Ringo Eco kaasas Eesti juhtivatelt era- ja riskiinvestoritelt 500 000 eurot, mille abil alustab juba sel aastal üle-eestilise valmistoidu pakendite tagastusplatvormi käivitamist.

Teenus on sellest nädalast kättesaadav Tallinna ja Tartu toidukohtadele, ärimajadele ja eraklientidele, teatas Ringo Eco.

Ettevõtte kaasasutaja Janek Balõnski märkis, et Ringo korduspakendite platvormi eesmärk on viia toidupakendite korduvkasutamine massidesse.

"Käivitame esimesena üle-eestilise toidupakendite tagastussüsteemi, mis jõuab järk-järgult jaekettidesse, tanklatesse, restoranidesse, kontoritesse ja kodudesse. Eestis on viimastel aastatel püütud juurutada mitmeid toidupakendite tagastamise süsteeme, aga need on keskendunud väiksematele piirkondadele ja teevad klientide elu pigem ebamugavaks. Ringo toidupakendite korduskasutuse süsteem on kavas kasvatada mastaapidelt võrreldavaks näiteks tänase Pandipakendi taarasüsteemiga, ainult et tühjade pudelite asemel tegeleme pestavate toidupakenditega," selgitas Balõnski.

Ringo Eco kaasas esimeses avatud rahastusvoorus 500 000 eurot. Investoritena osalesid mitmed Eesti juhtivad era- ja riskikapitali investorid, näiteks SuperAngels VC, Martin Villig, Lauri Meidla, Heateo Sihtasutuse Mõjufond, samuti veel Eesti kuus erainvestorit. Kaasatud rahaga rajab Ringo pakendite pesukeskusi, laiendab tagastuspunktide võrgustikku ning saavutab valmisoleku ka suurklientide teenindamiseks. 

Erainvestor Lauri Meidla otsustas projekti panustada, kuna näeb pärast ettevõtte plaanidega põhjalikku tutvumist projektil tugevat potentsiaali ühekordsete plastikpakendite koguse vähendamiseks. "Ringo tegeleb uue riikliku tähtsusega infrastruktuuri rajamisega. Investeerime mugavasse teenusesse ja kogemustega meeskonda, kes on pühendunud arengule," kommenteeris investeeringu tagamaid Meidla.

Heateo Mõjufondi kaudu projekti investeerinud Heateo SA tegevjuht Pirkko Valge märkis, et näeb Ringo loodaval süsteemil võimalust saavutada ühiskonnas suurt mõju.

"Ringosse tehtud mõjuinvesteeringuga jõuame sammu võrra lähemale sellele, et loodussõbralik käitumine oleks tarbija jaoks mugav. Igaüks meist saab teha teadlikumaid valikuid selleks, et keskkonnajalajälg oleks väiksem. Ringo pakutav lahendus teeb need valikud tarbija jaoks lihtsamaks," ütles Valge.

Ringo käivitas tänavu suvel esimese pilootprojekti Tallinnas Ülemiste keskuses. Täna saab klient Ülemiste keskuse mitmes toidukohas valida ühekordse pakendi kõrval ka Ringo korduspakendeid. Tarbija tasub toitu ostes pandi 50 senti ja saab selle hiljem koheselt tagasi kui skaneerib enne pakendi tagastuskonteinerisse panemist oma nutitelefoniga pakendilt QR koodi. 

Ringo pakendeid saab tagastada avalikes tagastuspunktides, isikliku tagastuskasti saab endale tellida iga kontorihoone, ettevõte, ühistu või eramaja. 

"Ilma suurema kampaaniata on kliendid meie süsteemi Ülemiste keskuses väga hästi vastu võtnud ja korduspakendite kasutus kasvab pidevalt. Korduspakend on tulnud, et jääda, kuid harjumused muutuvad ajapikku. Täna keskendume oma teenuse pakkumisel neile ettevõtetele, kes on valmis käituma rohelisemalt," selgitas Balõnski.

Ringo süsteemiga on lisaks Ülemiste keskusele liitumas ka Tallinna linn oma kolme hoonega ning kaheksa suurt kontorihoonet Tallinnas. Süsteemiga liitunud ärimajade omanikud paigutavad oma hoonesse Ringo suure üldise kogumiskasti ning kontorite köökidesse soovi korral väikesed tagastuskastid, mille sisu saab viia näiteks tööpäeva lõpus maja suurde kasti. Sealt liigub see pesulasse ja uuesti tagasi toidukohtadesse. 

Coop Tartu on alla kirjutanud ühiste kavatuste protokolli, et käivitada veel sel aastal teenus Tartu poodide salatilettides. Tartus liituvad lähiajal Ringo teenusega veel Kvartali keskus ja Aparaaditehas. Ettevalmistamisel on pilootprojekt Selveriga ning Tehnopolisega Tallinnas Ülemiste linnakus. 

Ringo pakendid on juba saadaval kümne restorani menüüs kohapealt kaasa ostes ning kahe restorani puhul ka toidukullerite platvormidel. Uusi toidukohti hakkab lisanduma igal nädalal. 

Ringo Eco arendab üle-eestilist, avatud ja neutraalset korduspakendite platvormi. Oma pakendeid võivad platvormile tuua toidutootjad, restoranid ja kaupmehed, Ringo Eco tagab korje, pesu ja pakendite haldamise. Lõpp-tarbijatele pakub ettevõte korduspakendite korje ja äraveo teenuseid. 

Ringo Eco on ka selle aasta Tallinna innovatsioonikonkursi Tallinnovation laureaat. 

163535444814.jpg

Uudise rubriigid: